Real díky Ramosovi zdolal Málagu a po dvou klopýtnutích si upevnil vedení v lize

Aktualizováno 21. 1. 2017 22:40
Real Madrid přehrál v lize Málagu 2:1 a po dvou klopýtnutích si pojistil vedení ve španělské lize. Vítězství řídil i kapitán Sergio Ramos, který měl v minulém pohárovém utkání plivnout na protihráče.
Sergio Ramos
Sergio Ramos | Foto: ČTK

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize doma Málagu 2:1 díky gólům kapitána Sergia Ramose a zabrali po předchozích dvou soutěžních prohrách. "Bílý balet" si pojistil vedení v tabulce, kde má čtyřbodový náskok na druhou Sevillu.

Ramos ve 35. minutě otevřel skóre hlavou po rohu a krátce před pauzou zvýšil zblízka po další standardní situaci Kroose. Španělský reprezentační stoper si tak spravil chuť z minulé neděle, kdy se vlastní brankou podepsal pod porážku 1:2 v Seville, která utnula rekordní sérii 40 soutěžních zápasů Realu bez porážky. Ramos už se od léta trefil v lize pošesté a zažívá střelecky nejúspěšnější sezonu v kariéře.

Málaga utkání zdramatizovala v 63. minutě, kdy z dorážky snížil nepokrytý Juanpi. Madridský favorit si náskok pohlídal, ale pojistku nepřidal. Nejlepší fotbalista loňského roku Ronaldo trefil tyč a další jeho šance zneškodnil brankář Kameni.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Espaňol Barcelona - Granada 3:1 (11. Reyes, 32. Piatti, 48. Navarro - 22. Pereira), Real Madrid - Málaga 2:1 (35. a 43 Ramos - 63. Juanpi), Alavés - Leganés 2:2 (11. Laguardia, 51. Méndez - 45. Guerrero, 84. Ínsua), Villarreal - Valencie 0:2 (35. Soler, 42. Mina).