Real doma jen remizoval s Valencií. Dvěma góly jej spasil Asensio

28. 8. 2017 0:20
Real nastoupil bez opor Ramose a Ronalda, se záložníkem Casemirem na postu stopera. A na hře Bílého baletu to bylo znát.
Marco Asensio slaví jednu ze dvou branek Realu Madrid do sítě Valencie
Marco Asensio slaví jednu ze dvou branek Realu Madrid do sítě Valencie | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid doma jen remizovali v druhém kole španělské ligy s Valencií 2:2. Za "Bílý balet" nemohly nastoupit potrestané hvězdy Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos a na pozici stopera musel kvůli problémům se složením defenzivní řady zaskočit obvyklý středopolař Casemiro.

Záložník Ganso rozhodl v 83. minutě o výhře Sevilly 1:0 na hřišti nováčka Getafe, které dosud čeká na první gól i vítězství v sezoně.

Real se proti Valencii ujal vedení po deseti minutách, kdy se po chybné rozehrávce hostů dostal k míči Asensio a technickou střelou překonal gólmana Neta. "Bílý balet" jako první tým z elitních pěti evropských lig dokázal skórovat v 70 soutěžních zápasech po sobě.

Odpověď Valencie na sebe ale nenechala dlouho čekat a už po osmi minutách vyrovnal po Latově centru Soler. V závěru poločasu se do několika šancí dostal Benzema, skóre však nezměnil. Po změně stran domácí pokračovali v tlaku, ale hrozila i Valencie.

V 73. minutě se musel domácí brankář Navas vytáhnout při Parejově přímém kopu, o čtyři minuty později už ale kostarický gólman nestačil na Kondogbiovu skákavou střelu k tyči. Francouzský záložník stylově začal své působení ve Valencii, kde hostuje z Interu Milán.

V 83. minutě ale Asensio vstřelil druhý gól v zápase, tentokrát z přímého kopu. Tři minuty před koncem mohl rozhodnout Benzema, jenže ve vyložené příležitosti ani netrefil bránu. V nastavení pak jeho hlavičku na tyč vytáhl Neto.

Sevilla napravila zaváhání z úvodního kola s Espaňolem Barcelona (1:1), venku získala tři body poprvé od 25. února. Getafe ale rozhodně nebylo pro andaluský celek jednoduchým soupeřem, v prvním poločase si vypracovalo více šancí. Ndiaye ani Molina je ale nedokázali využít.

Jediný gól zápasu tak padl až sedm minut před koncem, kdy se po Mercadově centru prosadil Ganso. V závěru mohl po rychlém kontru pojistit výhru hostů Muriel, nepřekonal však gólmana Guaitu.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Eibar - Bilbao 0:1 (38. Aduriz), Espaňol Barcelona - Leganés 0:1 (28. Mantovani), Getafe - FC Sevilla 0:1 (83. Ganso), Real Madrid - Valencie 2:2 (10. a 83. Asensio - 18. Soler, 77. Kondogbia).