Real doma rozdrtil Sevillu pěti góly a dotáhl se na druhou Valencii

9. 12. 2017 18:22
Suverénním výkonem si fotbalisté Realu Madrid v 15. kole španělské ligy dopomohli ke třem bodů. Porazili Sevillu 5:0.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid v 15. kole španělské ligy doma porazili Sevillu 5:0, všechny góly dali v prvním poločase. Druhá Valencie však následně doma vyhrála 2:1 nad Celtou Vigo a opět Realu unikla na rozdíl tří bodů. Vedoucí Barcelona má o další dva body více.

Real poslal do vedení už ve 3. minutě stoper Nacho. Následně dvěma góly zvýšil Cristiano Ronaldo. Nejprve si naběhl na Modričův pas, krátce nato se štěstí proměnil pokutový kop. Čerstvý držitel už pátého Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa tak překonal hranici 50 vstřelených gólů v tomto roce, což se mu povedlo už posedmé za sebou.

Rozjetý Real ještě do poločasu přidal další dvě trefy v podání Kroose a pravého beka Hakimiho a nedal Seville sebemenší šanci. Ve druhé půli už mohl šetřit síly.

Valencie potřebovala odpovědět proti Celtě Vigo. Desátým gólem v sezoně ji poslal do vedení Zaza, ale hostům se v úvodu druhé půle povedlo srovnat zásluhou Aspase. Deset minut před koncem pomohl Valencii Pablo Hernández, který fauloval ve vápně střídajícího Gila, a Dani Parejo z penalty rozhodl o těsné výhře domácích.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Getafe - Eibar 0:0, Real Madrid - FC Sevilla 5:0 (23. a 32. z pen. Ronaldo, 3. Nacho, 38. Kroos, 42. Hakimi), La Coruňa - Leganés 1:0 (24. Adrian), Valencie - Vigo 2:1 (28. Zaza, 81. Parejo z pen. - 46. Aspas).