Real i bez Ronalda a dalších opor zdolal v lize Leganés

Aktualizováno 28. 4. 2018 22:44
Bílý balet i s náhradníky už během první půle rozhodl o svém vítězství nad outsiderem Leganés.
Gareth Bale.
Gareth Bale. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid i bez opor v čele s Cristianem Ronaldem porazili ve 35. kole španělské ligy Leganés 2:1. "Bílý balet" bodoval v La Lize poosmé za sebou a přiblížili se na bod k druhému Atléticu.

Real ve středu vyhrál 2:1 v úvodním utkání semifinále Ligy mistrů na půdě Bayernu Mnichov a před domácí odvetou v příštím týdnu dal kouč Zinédine Zidane volno většině opor. Madridští nastoupili s věkovým průměrem 23 let a 140 dní, nejmladším mužstvem od roku 2007.

Bílý balet i s náhradníky už během první půle rozhodl o svém vítězství. V osmé minutě otevřel skóre Bale, který skóroval téměř po měsíci, a před pauzou zvýšil Mayoral. Po přestávce šestnáctý celek soutěže už jen snížil díky Brašanacovi.

Kuriózní zápas, na který by chtěl nejraději zapomenout, zažil obránce Bilbaa Mikel San José. Jako teprve druhý hráč od sezony 2009/10 si v jednom utkání vstřelil dva vlastní góly a nechtěně pomohl domácímu San Sebastianu k výhře 3:1.

Naopak jeden z životních zápasů prožil útočník Carlos Bacca, který mezi 13. a 38. minutou zápasu s Vigem zaznamenal svůj první hattrick po příchodu do Villarrealu. Přemožitel pražské Slavie ze základní skupiny Evropské ligy díky tomu zvítězil 4:1 a drží se v boji o páté místo.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

Espaňol Barcelona - Las Palmas 1:1 (76. Moreno - 29. Calleri z pen.), San Sebastian - Bilbao 3:1 (15. a 54. vlastní San José, 36. Oyarzabal - 59. García z pen.), Real Madrid - Leganés 2:1 (8. Bale, 45. Mayoral - 66. Brašanac), Villarreal - Vigo 4:1 (13., 35. a 38. Bacca, 90.+3 Castillejo - 34. Sisto).