Real Madrid je po triumfu ve Vigu jediný bod od titulu

17. 5. 2017 23:03
Real se může stát španělským šampionem poprvé od roku 2012, navíc ho ještě 3. června čeká finále Ligy mistrů proti Juventusu Turín.
Karim Benzema z Realu Madrid slaví gól v síti Viga.
Karim Benzema z Realu Madrid slaví gól v síti Viga. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid mají na dosah mistrovský titul. V dohrávce 21. kola španělské ligy zvítězili ve Vigu 4:1 a vrátili se do čela tabulky o tři body před obhájce Barcelonu. Bílému baletu v nedělním závěrečném zápase sezony La Ligy stačí v Málaze získat bod.

Už v desáté minutě po akci Marcela a Isca otevřel skóre tvrdou ranou Ronaldo. Portugalský kanonýr zvýšil krátce po pauze, kdy mu střeleckou pozici připravil opět Isco.

Po hodině hry fanoušky Viga nepotěšil výrok rozhodčího, který sporný souboj Aspase s Ramosem v šestnáctce posoudil jako simulování domácího útočníka a po druhé žluté kartě hráče vyloučil.

Domácí i v oslabení Real zatlačili a v 69. minutě snížil tečovanou střelou Guidetti. Už za minutu ale vrátil hostům dvoubrankový náskok Benzema po Marcelově ideální přihrávce. Šanci na hattrick v závěru nevyužil Ronaldo a před odkrytou brankou zamířil vedle. O čtvrtý gól madridského týmu se v 88. minutě postaral Kroos po povedené týmové akci.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Vigo - Real Madrid 1:4 (69. Guidetti - 10. a 48. Ronaldo, 70. Benzema, 88. Kroos).