Real padl s Barcelonou. Espaňol mu senzačně uštědřil první porážku v sezoně

3. 10. 2021 18:13
Fotbalisté vedoucího Realu Madrid v 8. kole španělské ligy utrpěli nečekanou porážku 1:2 na hřišti nováčka Espaňolu Barcelona a poprvé v této sezoně La Ligy nebodovali. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho zopakovali výsledek z úterního domácího utkání skupiny Ligy mistrů s Šeriffem Tiraspol.
David Alaba (Real Madrid)
David Alaba (Real Madrid) | Foto: Reuters

Espaňol poslal do vedení v 17. minutě Raul De Tomás. Několik slibných šancí Realu poté neproměnil Éder Militao a po hodině hry přidal druhou domácí branku Aleix Vidal. "Bílý balet" v 71. minutě snížil gólem Karima Benzemy, ale víc už favorit nestihl. I proto, že vyrovnání Edena Hazardovo neplatilo kvůli ofsajdu.

Poprvé v sezoně bodovali fotbalisté Getafe, kteří remizovali se San Sebastianem 1:1. Český reprezentant Jakub Jankto se v sestavě Getafe kvůli zranění nohy neobjevil. I přes zisk prvního bodu se jeho tým krčí na posledním místě tabulky. San Sebastian je se sedmnácti body třetí o skóre za Realem a Atléticem.

Na sedmnáct bodů mohli v 8. kole dosáhnout také fotbalisté Sevilly, ale prohráli 0:1 s Granadou a jsou čtvrtí. První výhru Granady v ročníku trefil v 25. minutě Ruben Rochina.

Villarreal v domácím utkání porazil Betis Sevilla 2:0. Obě branky "Žluté ponorky" vstřelil nejlepší střelec týmu Arnaut Danjuma. Villarreal se posunul na jedenácté místo, Betis zůstal desátý.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Elche - Vigo 1:0 (49. Benedetto), Espaňol Barcelona - Real Madrid 2:1 (17. De Tomás, 60. Vidal - 71. Benzema), Getafe - San Sebastian 1:1 (40. Sandro Ramírez - 68. Oyarzabal), Villarreal - Betis Sevilla 2:0 (45.+1 a 69. Danjuma), Villarreal - Betis Sevilla 2:0 (45.+1 a 69. Danjuma), Granada - FC Sevilla 1:0 (26. Rochina).

1. Real Madrid 8 5 2 1 22:10 17
2. Atlético Madrid 8 5 2 1 11:6 17
3. San Sebastian 8 5 2 1 11:7 17
4. FC Sevilla 7 4 2 1 10:3 14
5. Pamplona 8 4 2 2 11:11 14
6. Vallecano 8 4 1 3 13:8 13
7. Bilbao 8 3 4 1 7:4 13
8. Valencie 8 3 3 2 12:8 12