reklama

Rekordní přestup ve slovenské historii. Slovan prodal kanonýra Šporara do Sportingu

Andraž Šporar už dres Slovanu Bratislava oblékat nebude, slovinský fotbalový útočník přestupuje do Sportingu Lisabon Andraž Šporar už dres Slovanu Bratislava oblékat nebude, slovinský fotbalový útočník přestupuje do Sportingu Lisabon autor: Reuters
Slovinský fotbalový reprezentant Andraž Šporar odchází z bratislavského Slovanu do Sportingu Lisabon. Slovenský mistr označil přestup, který mu podle generálního ředitele klubu Ivana Kmotríka vynese přes sedm milionů eur (176 milionů korun), za největší v historii země.

Šporar přišel do Slovanu před dvěma lety, v obou posledních sezonách byl nejlepším střelcem týmu. V ročníku 2018/19 dal ve slovenské lize 29 gólů a vyrovnal rekord soutěže, loni na podzim se pětkrát prosadil v Evropské lize. Celkem vsítil za Slovan 60 soutěžních branek.

"Suma, kterou dostaneme okamžitě, představuje šest milionů eur. Vyjednali jsme velmi výhodné bonusy, na jejichž základě výsledná přestupová suma převýší sedm milionů eur. Ve smlouvě je také zakotveno, že v případě hráčova budoucího prodeje obdržíme deset procent z přestupní částky," řekl Kmotrík na klubovém webu.

reklama