reklama
20:45 • Ligue 1 • 4. kolo
0:2
0:1
Logo Stade Reims (Remeš)
Remeš
Paris St. Germain (PSG) logo
PSG
  • 15. Mbappé
  • 64. Mbappé

Vítejte u on-line přenosu z utkání francouzské Ligue 1 mezi Remeší a PSG. Utkání se odehraje v neděli 29. srpna od 20:45.

Domácí budou čelit francouzskému gigantovi v této sestavě.

Lionel Messi začne dnešní utkání mezi náhradníky.

Domácí fotbalisté rozhodně nebudou favority na vítězství. V úvodních třech zápasech sice nepoznali hořkost porážky, ale se třemi remízami jsou až patnáctí. Naopak PSG má skvělý vstup do sezóny a po třech výhrách má na svém kontě devět bodů. Dnes proto bude hájit pozici vedoucího celku.

Již několik týdnů se ve francouzském fotbale všechno točí kolem Lionela Messiho. Právě dnes by měl šikovný Argentinec poprvé nastoupit, nicméně utkání zahájí pouze na lavičce náhradníků. O ofenzívu se tak v úvodu bude starat trojice Di María - Mbappé - Neymar. Pro třetího zmíněného to bude vůbec první zápas sezóny. 

Remeš má před sebou navíc velkou výzvu, neboť po třech nepovedených utkáních proti PSG by chtělo aspoň skórovat. V květnu vyhráli Pařížané 4:0, čímž navázali na dvě vítězství 2:0 a 3:0 z roku 2020. Domácí by si potřebovali připomenout rok 2019, kdy naopak PSG dokázali dvakrát porazit!

Jestliže dnes Lionel Messi nastoupí, bude po trávníku v Remeši pobíhat s číslem 30. Jeho obvyklou desítku totiž v dresu PSG obléká Neymar!

Zaměstnaná by dnes měla být především defenzíva Remeše. PSG sice v úvodu sezóny nepředvádí tak jednoznačné výkony jaké bychom čekali, avšak Brestu i Štrasburku nasázelo čtyři branky. Zajímavostí je, že celkem 10 vstřelených branek PSG má mnoho střelců. O dvě branky se postaral Icardi, nicméně mimo vlastní gól už ani jeden z hráčů nedal více než jeden gól.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Velmi riskantní malá domů od Dialla. Hostující gólman musel bleskově z brány, aby míč odehrál aspoň do autu.

2.

Remeši se povedl přechod na útočnou polovinu. Kebbal operoval na pravé straně, ale nakonec si nepohlídal ofsajdové postavení.

3.

Příliš důrazný byl dle sudího Munetsi, který dotíral na Ganu. Místo možného brejku Remeše je z toho faul domácího hráče.

4.

Nepovedená kolmice na Di Maríu. Míč doputoval pouze do rukavic vyběhnuvšího Rajkoviće.

4.

Hostujícímu celku se zatím nedaří kombinace ve středu hřiště. Zdá se, že Remeš je na favorita velmi dobře připravená.

5.

Ofenzívu domácích zastavil znovu ofsajd. Následná akce na levé straně nepřinesla nic zajímavého.

6.

Hakimi si hledal prostor za obráncem, avšak Di María jej nedokázal oslovit přesnější přihrávkou.

7.

Dobré napadání hostujícího mužstva. Na zemi se ovšem poroučel Munetsi, který byl zastaven nedovoleným způsobem.

8.

El Bilal Touré si zaběhl za defenzívu PSG. Pokus o překvapivé zakončení putoval vysoko nad a stejně by to byl ofsajd.

9.

Příliš ochotně se na trávník poroučel Touré. Faul se proto nepíská a hosté navíc budou vhazovat.

10.

První velká příležitost zápasu. Hakimi míč prostrčil do pokutového území k Mbappému, který se bleskově otočil pohotovým zakončením rozvlnil boční síť Rajkovićovy brány.

reklama