Ronaldo proměnil v italské lize při výhře Juventusu penaltu a vede pořadí střelců

1. 12. 2018 22:39
Fotbalisté Juventusu porazili ve 14. kole italské ligy Fiorentinu 3:0 a připsali si třináctou výhru v sezoně. Cristiano Ronaldo přispěl ke třem bodům proměněnou penaltou a s deseti góly dohnal lídra tabulky střelců Serie A Krzysztofa Piateka z FC Janov.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Juventus se ujal vedení po půlhodině hry, kdy si Bentancur narazil s Dybalou a poslal míč do protipohybu brankáře Lafonta. V 69. minutě přidal druhou branku kapitán Chiellini, který trefil z voleje centrovaný míč.

V 79. minutě odpískal rozhodčí po ruce ve vápně pokutový kop pro a Ronaldo ho s přehledem proměnil tvrdou střelou pod břevno. "Stará dáma" má v čele tabulky náskok 11 bodů na druhou Neapol, která má zápas k dobru.

Sampdoria porazila na svém stadionu Boloňu 4:1. Jakub Jankto se v janovském dresu dostal do hry až v 84. minutě, kdy vystřídal Linettyho. Ladislav Krejčí odehrál za poražený tým celý zápas.

Hosté dokázali ještě odpovědět na vedoucí gól Praeta, pak už se ale trefovali jen domácí. V 25. minutě využil chybu v rozehrávce kanonýr Quagliarella a krátce před přestávkou zvýšil po Caprariho přihrávce za obranu Ramírez. Quagliarella si připsal druhý zásah v utkání a celkově sedmý v sezoně v 68. minutě, kdy střelou z první zužitkoval přihrávku do vápna. Sampdoria přerušila pětizápasovou sérii bez výhry.

Spal Ferrara remizoval na svém hřišti 2:2 s Empoli. Souboj sousedů z druhé poloviny tabulky gólově otevřel v 5. minutě po rohovém kopu domácí Kurtič. Empoli ale ještě do poločasu skóre otočilo. Nejprve se posedmé v sezoně trefil Caputo a v 43. minutě se prosadil z dálky Krunič.

Od 49. minuty hráli fotbalisté Spalu v oslabení po vyloučení Cionka, přesto dokázali vyrovnat. V 66. minutě se podruhé v zápase hlavou prosadil Kurtič.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Spal Ferrara - Empoli 2:2 (5. a 66. Kurtič - 24. Caputo, 43. Krunič), Fiorentina - Juventus Turín 0:3 (31. Bentancur, 69. Chiellini, 79. Ronaldo z pen.), Sampdoria Janov - Boloňa 4:1 (25. a 86. Quagliarella, 10. Praet, 41. Ramírez - 17. Poli).