reklama

Ronaldo kroužil hodiny nad Turínem a propásl sraz Juventusu, čeká ho karanténa

Cristiano Ronaldo. Cristiano Ronaldo. autor: Reuters
Největší hvězda italské fotbalové ligy Cristiano Ronaldo je po dvou měsících strávených doma na Madeiře zpátky v Turíně.

Portugalský fotbalista přiletěl v pondělí v noci se zpožděním a nestihl sraz Juventusu, po povinném testu na koronavirus ho čeká dvoutýdenní karanténa. Jeho spoluhráči už se můžou jednotlivě vrátit k přípravě.

Pětatřicetiletý portugalský kanonýr čekal v pondělí dlouhé hodiny, než pilot jeho soukromého letadla dostal v Madridu svolení vyzvednout celou Ronaldovu rodinu na Madeiře a odletět do Turína. Mezitím hráči italského mistra podstoupili test na koronavirus a ode dneška se začnou vracet k tréninku. Podle médií je možné, že Ronaldova karanténa bude kratší. Od 18. května pak italské kluby mohou trénovat ve skupinách.

Do Turína se postupně začali sjíždět i další hráči, kteří po zastavení ligy dostali povolení odcestovat domů. Dnes se z Polska vrátil Wojciech Szczesny, Brazilci Douglas Costa a Danilo by měli z vlasti odletět ve středu. Cestovní plány Argentince Gonzala Higuaína zatím nejsou jasné.

Juventus měl v době pandemie několik hráčů nakažených koronavirem, například Ronaldův parťák v útoku Paulo Dybala měl pozitivní test na covid-19 čtyřikrát během šesti týdnů. Zatím není jasné, zda a kdy se přerušená sezona italské ligy znovu rozběhne. Zbývá sehrát 12 kol a několik odložených zápasů, Juventus tabulku vede.

reklama