reklama

Ronaldo vyrovnal 767. gólem Pelého, k Bicanovi mu ale stále 54 branek chybí

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo autor: Reuters
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo znovu pohnul historickými tabulkami.

Ve svém jubilejním 600. ligovém zápase v úterý pečetil výhru Juventusu Turín 3:0 nad Spezií a stal se prvním hráčem, který zaznamenal 20 a více branek v posledních 12 sezonách, jež odehrál v pěti nejlepších soutěžích Evropy. Zejména však podle některých zdrojů definitivně vyrovnal 767. gólem v kariéře legendárního Brazilce Pelého.

Na jeho milník upozornil i italský list La Gazzetta dello Sport, který mu na přední stránce věnoval titulek "CR767 jako Pelé".

Podle řady světových zdrojů zaznamenal Pelé v oficiálních zápasech se svými kluby a výběrem Brazílie mezi 757 a 767 góly. Debaty na podobné téma však stále budí diskuzi, neboť samotný bývalý střelec Santosu uvádí například na svém instagramovém účtu počet 1283 vstřelených branek.

Zatímco u něj tedy není počet gólů kvůli problematice neoficiálních zápasů přesně definován, o Ronaldových 767 gólech je jasno. Pět branek vstřelil za Sporting Lisabon, 118 za Manchester United, 450 za Real Madrid, 92 za Juventus Turín a k tomu přidal dalších 102 tref v portugalské reprezentaci.

Před Ronaldem jsou v žebříčku nejlepších střelců historie už jen další Brazilec Romário (772) a Josef Bican (821). U československého reprezentanta se sice zdálo, že ho střelec Juventusu překonal lednovým milníkem 760 branek, nicméně Komise pro historii a statistiku Fotbalové asociace ČR (FAČR) po přepočítání všech Bicanových tref zjistila, že legendární kanonýr zaznamenal v oficiálních zápasech 821 gólů.

Šestatřicetiletému Portugalci tak aktuálně k vyrovnání Bicana chybí ještě 54 branek.

reklama