reklama

Rooneyho skandál. Opilý anglický útočník skončil po příletu do Washingtonu ve vězení

Wayne Rooney a jeho policejní fotografie po zatčení a uvěznění Wayne Rooney a jeho policejní fotografie po zatčení a uvěznění autor: Reuters
Slavný anglický útočník Wayne Rooney skončil ve vězení. Třiatřicetiletý fotbalista byl zatčen na letišti ve Washingtonu kvůli tomu, že byl na veřejnosti opilý a klel. Poté byl převezen do nápravného zařízení okresu Loudoun ve Virginii. K incidentu došlo 16. prosince, ve známost však vešel až nyní, kdy byla zveřejněna i Rooneyho "vězeňská" fotografie.

Rooney, který je anglickým rekordmanem v počtu nastřílených gólů za reprezentaci, se vracel ze Saúdské Arábie, kde sledoval závody formule E. Zatčen byl ve Virginii, kde leží Dullesovo mezinárodní letiště, které obsluhuje oblast hlavního města USA. Za washingtonský tým D.C. United od června Rooney nastupuje a je největší hvězdou mužstva, které hraje zámořskou soutěž MLS. S klubem uzavřel smlouvu na tři a půl roku.

Bývalý hráč Manchesteru United a Evertonu, který loni vydělal zhruba 25 milionů dolarů, byl z vězení Loudoun County Adult Detention Center propuštěn po zaplacení pokuty ve výši 25 dolarů a uhrazení nákladů ve výši 91 dolarů…

"Chápeme zájem médií o tuto záležitost, ale věříme, že je to Wayneova soukromá věc a DC United s ní budou nakládat interně. Nemáme k tomu žádné další komentáře," stojí v prohlášení Rooneyho klubu.

reklama