reklama

Rudé peklo. Fanoušci Manchesteru napadli sídlo šéfa United. Nechutné, napsala legenda

Jejich klub se honosí přezdívkou Rudí ďáblové a fanoušci Manchesteru United teď šéfovi Edu Woodwardovi připravili hotové peklo. Dýmovnicemi a petardami napadli jeho dům.

Příznivci United tak projevili nespokojenost s činností kritizovaného funkcionáře, jemuž dávají za vinu výsledky klubu. "Woodward je jako generální ředitel katastrofou a je třeba, aby klub opustil. Říkalo to už mnoho lidí, ale zdá se, že on to neslyšel. Tak jsme ho navštívili, abychom mu to řekli do očí," citovala anglická média jednoho z výtržníků.

Skupina asi dvaceti fanoušků maskovaných kapucemi dorazila k bráně sídla v hodnotě dvou milionů liber (v přepočtu asi 60 milionů korun) a zvonila na interkom. Woodward, jeho žena Isabelle a šestiletá dvojčata v tu dobu nebyli doma. Když nikdo neodpovídal, posprejovali příznivci okolí rudými nápisy a naházeli na zahradu rudé dýmovnice a dělbuchy. "Nemohli jsme s ním mluvit, ale doufejme, že zprávu dostal," prohlásil zmiňovaný fanoušek.

"Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Vyšetřovatelé se spojí s bezpečnostními pracovníky, aby zjistili veškeré okolnosti tohoto incidentu a identifikovali zúčastněné osoby," uvedla policejní mluvčí hrabství Cheshire.

"Manchester United Football Club byl informován o incidentu u domu jednoho z našich zaměstnanců. Spolupracujeme s policií na identifikaci pachatelů tohoto neoprávněného útoku. Každého, kdo bude shledán vinným ze spáchání trestného činu, klub potrestá doživotním zákazem vstupu," napsal Manchester United v oficiálním prohlášení.

Útok odsoudil i legendární anglický kanonýr Gary Lineker. "Jestli je to pravda, pak je to absolutně nechutné. Vždyť ten chlap má malá dvojčata," napsal na Twitter slavný fotbalista a ulevil si vulgárním zaklením.

Tweet Garyho Linekera:

Nevypadá to však, že by chuligáni svého činu nějak litovali. "Nenecháme toho a nebudeme stát a nečinně přihlížet, jak je náš klub ruinován," prohlásil zmiňovaný účastník protestu.

United se v této sezoně pod vedením Oleho Gunnara Solskjaera vůbec nedaří. V anglické lize prožil klub nejhorší vstup do soutěže za třicet let, v Evropské lize sice postoupil, ale v duelu s Alkmaarem poprvé v historii v evropském poháru ani jednou nevystřelil na branku soupeře a podlehl i kazašské Astaně. V Premier League je momentálně pátý, ovšem prohrál tři ze čtyř posledních střetnutí včetně domácího výbuchu 0:2 s Burnley.

reklama