Sadílek premiérovým gólem v nizozemské lize pomohl k výhře PSV

Aktualizováno 22. 12. 2018 22:59
Český záložník Michal Sadílek dal při svém druhém startu v nizozemské lize premiérový gól.
Michal Sadílek.
Michal Sadílek. | Foto: ČTK

Devatenáctiletý talent vítěznou brankou zařídil fotbalistům PSV Eindhoven domácí výhru 3:1 nad Alkmaarem, po které si lídr soutěže upevnil první příčku v tabulce.

Sadílek si na začátku prosince připsal premiéru v nizozemské lize, poté za PSV naskočil i do Ligy mistrů a dnes se dočkal dalšího milníku. Na trávník přišel v 29. minutě místo zraněného spoluhráče Pereira a dvě minuty po přestávce zakončil úspěšnou střelou ve skluzu brejk, po němž domácí otočili stav. Poté si ještě český mládežnický reprezentant připsal žlutou kartu.

Nizozemská fotbalová liga - 17. kolo:

Sittard - Groningen 0:0, Breda - Heerenveen 4:2, PSV Eindhoven - Alkmaar 3:1 (druhý gól domácích Sadílek), Excelsior Rotterdam - Almelo 0:3.

1. PSV Eindhoven 17 16 0 1 60:8 48
2. Ajax Amsterodam 16 14 1 1 57:7 43
3. Feyenoord Rotterdam 16 11 2 3 33:18 35
4. Utrecht 16 8 4 4 29:20 28
5. Almelo 17 8 2 7 33:35 26
6. Arnhem 16 7 4 5 25:19 25
7. Alkmaar 17 7 4 6 30:26 25
8. Venlo 17 6 5 6 21:24 23