reklama

Kdo to je? Hvězdu City s kily navíc si parťák spletl s řidičem autobusu

Liga mistrů 2017/18, Manchester City - Šachtar Doněck: Leroy Sané. Liga mistrů 2017/18, Manchester City - Šachtar Doněck: Leroy Sané. autor: Reuters
Útočná hvězda týmu, nebo řidič autobusu? Fotbalista Manchesteru City Oleksandr Zinčenko musel při setkání s parťákem Leroyem Saném nečekaně dumat.

Když se nedávno znovu rozjela německá Bundesliga, útočník Bayernu Thomas Müller popsal svou herní zkušenost jako "zápas starých pánů".

Pauza, kterou způsobila pandemie nového typu koronaviru, s kondicí některých fotbalistů podle všeho zamávala. Své o tom ví hvězdný německý reprezentant Sané.

Když dorazil na sraz Manchesteru City, spoluhráč Zinčenko ho málem nepoznal.

"Na první pohled mě nenapadlo, že je to on," líčil 23letý Ukrajinec ruské stanici Futbol 1. "Vypadal jako náš řidič autobusu! Určitě musí se svojí váhou něco udělat. Řekl mi, že přibral sedm kilo."

Sanému, který v 89 kláních za City nastřílel 25 gólů, nezkomplikoval život jen koronavirus, ale rovněž zranění. Kolenní vaz si přetrhl už loni v srpnu a dlouho marodil. Teď je konečně připravený znovu nastoupit.

Otázkou ale je, jestli se anglická Premier League skutečně rozběhne. Restart je naplánovaný na polovinu června, k čemuž ovšem mnozí mají výhrady. Například kapitán Watfordu Troy Deeney odmítl skupinové tréninky vzhledem k případům nákazy v mužstvu.

Danny Rose z Newcastlu zase prohlásil, že liga zachází s fotbalisty jako s laboratorními krysami.

"Moc lidí nevěří, že se Premier League zase rozjede v plném proudu," podotkl Zinčenko ze City.

"Pokud jde o náš tým, tak jsme všichni prošli testem na koronavirus. A vyšel negativně," informoval. "Budeme proto pokračovat v tréninku ve skupinách, pokud nenastane žádný problém. Pochybuju ale, že všichni budeme v pohodě, co se týče váhy!" 

Sanému, který Zinčenkovi připomněl řidiče autobusu, dřina nepochybně pomůže.

Není ovšem jasné, jak dlouho bude 24letý ofenzivní záložník se City trénovat, neboť má podle spekulací médií namířeno do německého Bayernu. "Trošku jsem ho kvůli tomu popichoval, ale nic mi neřekl. Každopádně si myslím, že je kousek od přestupu," dodal Zinčenko.

reklama