Bayern rozmetal Dortmund šesti góly, mistrovské oslavy musel odložit kvůli výhře Schalke

31. 3. 2018 17:34
Bayern Mnichov si musí na mistrovské oslavy ještě počkat. Schalke totiž vyhrála s Freiburgem 2:0.
Robert Lewandowski slaví gól Bayernu Mnichov
Robert Lewandowski slaví gól Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali ve šlágru 28. kola německé ligy Dortmund 6:0. V čele tabulky mají stále náskok 17 bodů před druhým Schalke, které jim výhrou 2:0 nad Freiburgem znemožnilo oslavit už dnes mistrovský titul. Bayern potřeboval vedle zisku tří bodů také ztrátu celku z Gelsenkirchenu.

Dortmund dodnes pod vedením kouče Petera Stögera neprohrál, první poločas na hřišti Bayernu se mu ale vůbec nepovedl. Dvakrát se trefil polský kanonýr Lewandowski, po jednom zásahu přidali Rodríguez, Ribéry a Müller, který je s 103 góly čtvrtým nejúspěšnějším střelcem v historii mnichovského klubu. Dortmund inkasoval pět branek v první půli poprvé od dubna 1978, kdy nakonec podlehl Mönchengladbachu celkově 0:12.

Ve druhé půli pak jen v závěru Lewandowski zkompletoval už druhý březnový hattrick a s 26 brankami naprosto ovládá bundesligovou tabulku střelců. Na kontě má tolik gólů, co druhý Pierre-Emerick Aubameyang a třetí Nils Petersen dali dohromady (oba 13).

Schalke stanovilo nový klubový rekord, když pošesté za sebou zvítězilo, navíc v posledních pěti utkáních udrželo čisté konto. Proti Freiburgu vyhrálo díky vydařenému druhému poločasu, v němž nejprve Caligiuri zužitkoval penaltu po zákroku na Embola a v 73. minutě stanovil konečné skóre Burgstaller. Freiburg dohrával 25 minut v deseti po vyloučení Petersena.

Kolín nad Rýnem potřebuje získávat body v boji o záchranu, na hřišti Hoffenheimu se mu ale vůbec nedařilo a prohrál vysoko 0:6. Hoffenheim bodoval popáté v řadě a nechyběl u toho český reprezentant Pavel Kadeřábek.

Augsburg, za který odehrál 76 minut záložník Jan Morávek, remizoval bez branek v Leverkusenu. Nerozhodný výsledek je ve vzájemných zápasech poměrně obvyklý: z posledních sedmi duelů se body dělily šestkrát.

Lipsko vyhrálo 3:2 v Hannoveru a posunulo se na čtvrté místo. Poslední Hamburk remizoval ve Stuttgartu 1:1.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Hannover - Lipsko 2:3 (71. Sané, 78. Füllkrug - 16. Forsberg, 53. Orban, 76. Poulsen), Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 6:0 (22. a 47. Gnabry, 56. a 65. Uth, 61. Rupp, 72. Zuber), Leverkusen - Augsburg 0:0, Schalke - Freiburg 2:0 (62. Caligiuri z pen., 73. Burgstaller), Stuttgart - Hamburk 1:1 (44. Ginczek - 18. Holtby), Bayern Mnichov - Dortmund 6:0 (5., 44. a 87. Lewandowski, 14. Rodríguez, 23. Müller, 45.+1 Ribéry), Hertha Berlín - Wolfsburg 0:0.