Schick vyléčil kotník a osmým gólem v sezoně nastartoval obrat Sampdorie v Miláně

3. 4. 2017 22:50
Sampdoria Janov zvítězila v dohrávce 30. kola na hřišti Interu Milán 2:1 a v úplné tabulce italské ligy se posunula na deváté místo. Útočník Patrik Schick se dal během reprezentační přestávky zdravotně do pořádku a janovskému týmu pomohl k obratu na San Siru osmou brankou v sezoně. Ve Španělsku zvládla Celta Vigo souboj s tabulkovým sousedem Las Palmas.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: ČTK

Milán - Reprezentační útočník Patrik Schick se gólem podílel na vítězství fotbalistů Sampdorie Janov na hřišti Interu Milán. V dohrávce 30. kola italské ligy na začátku druhého poločasu vyrovnal na 1:1, obrat dokonal v 85. minutě Fabio Quagliarella z penalty za ruku.

Schick se v sezoně Serie A gólově prosadil už poosmé. V nedávné reprezentační přestávce přitom laboroval se zraněním kotníku, kvůli kterému nenastoupil do přípravy s Litvou ani do kvalifikačního utkání v San Marinu. V Miláně ale hrál v základní sestavě a v 50. minutě doklepl z bezprostřední blízkosti míč do sítě po hlavičce Matiase Silvestreho. Jeho trefa byla odpovědí na gól domácího Danila D'Ambrosia z 35. minuty.

Sampdoria vyhrála potřetí z posledních čtyř zápasů a upevnila si 11. místo v tabulce. Inter má o 11 bodů víc a nyní už má tříbodovou ztrátu na pátou Atalantu Bergamo, která drží poslední příčku zajišťující účast v Evropské lize.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Inter Milán - Sampdoria Janov 1:2 (35. D'Ambrosio - 50. Schick, 85. Quagliarella z pen.).