Schick odehrál celý druhý poločas, ale bezbrankové remíze proti Udine nezabránil

22. 12. 2016 23:30
Český útočník Sampdorie Janov Patrik Schick nastoupil do 18. kola italské ligy proti Udine na celý druhý poločas, ale po čtyřzápasové sérii, ve které vždy rozvlnil síť se tentokrát neprosadil.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: ČTK

Řím - Fotbalový útočník Patrik Schick ze Sampdorie Janov vyšel poprvé po čtyřech zápasech gólově naprázdno a jeho tým hrál v 18. kole italské ligy s Udine bez branek. Neapol po třech výhrách za sebou na poslední chvíli odvrátila porážku a remizovala s Fiorentinou 3:3. Na druhý AS Řím, který si poradil s Chievem, ztrácí tři body.

Schick se i přes střeleckou formu posledních dnů ani tentokrát nedostal do základní sestavy. Na hřiště přišel hned po změně stran a osm minut před koncem se dostal do velké šance, ale neproměnil ji. Hostující Jakub Jankto zůstal celý zápas na lavičce.

Neapol ve Florencii dvakrát vedla, ale nakonec byla ráda za bod, který jí zajistila proměněná penalta Gabbiadiniho ve čtvrté minutě nastavení. Obdobným způsobem zachraňovala remízu i Pescara v Palermu, přesto zůstala poslední. Do třetice byl proměněný pokutový kop v nastaveném čase k vidění i v Římě, kde Perotti zpečetil výhru AS nad Chievem 3:1.

Sedm gólů padlo v Cagliari, domácí nakonec zvítězili 4:3. Duely Boloni s AC Milán a Crotone s vedoucím Juventusem Turín byly kvůli pátečnímu Superpoháru mezi AC a Juventusem odloženy.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

AS Řím - Chievo 3:1 (45.+1 El Shaarawy, 52. Džeko, 90.+3 Perotti z pen. - 37. De Guzmán), Cagliari - Sassuolo 4:3 (73. a 76. Farias, 14. Sau, 62. Borriello - 30. Adjapong, 33. Pellegrini, 58. Acerbi z pen.), FC Turín - FC Janov 1:0 (49. Belotti), Fiorentina - Neapol 3:3 (52. a 69. Bernardeschi, 82. Zárate - 25. Insigne, 68. Mertens, 90.+4 Gabbiadini z pen.), Palermo - Pescara 1:1 (33. Quaison - 90.+3 Biraghi z pen.), Sampdoria Janov - Udine 0:0.