Schick opět skóroval za Sampdorii, porážku s Laziem ale neodvrátil

10. 12. 2016 23:02
Český fotbalista Patrik Schick zdramatizoval utkání Sampdorie proti Laziu Řím, když v závěru snížil na 1:2. Favorit však těsné vedení uhájil a poskočil na čtvrté místo italské ligy.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: ČTK

Řím - Český útočník Patrik Schick skóroval za Sampdorii Janov v zápase 16. kola italské fotbalové ligy proti Laziu Řím, porážku 1:2 ale neodvrátil. Do zápasu přitom dvacetiletý Schick, který do Sampdorie přišel v létě z pražské Sparty, nastoupil až v 56. minutě. Lazio se v neúplné tabulce posunulo na čtvrté místo.

Římané o vítězství rozhodli v závěru prvního poločasu. Ve 40. minutě se hlavou prosadil Milinkovič-Savič a o pět minut později rozvlnil Puggioniho síť Parolo. U obou branek asistoval brazilský záložník Anderson, který je se sedmi gólovými přihrávkami nejlepším asistentem v této sezoně Serie A.

Schickova chvíle přišla až minutu před koncem, když střelou zpoza vápna překonal gólmana Strakoshu, jenž v poločase nahradil mezi tyčemi Marchettiho. Trojnásobný český reprezentant se gólově prosadil v třetím soutěžním zápase v řadě, prodloužit sérii pěti utkání bez porážky se ale janovskému celku nepodařilo.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Crotone - Pescara 2:1 (24. Palladino z pen., 83. Ferrari - 82. Campagnaro), Sampdoria Janov - Lazio Řím 1:2 (89. Schick - 40. Milinkovič-Savič, 45. Parolo).