Schick střídal, AS Řím porazil nováčka. Juventus ve šlágru zdolal Neapol

Aktualizováno 1. 12. 2017 22:55
Patrik Schick po zranění hrál za vítězný AS Řím od 64. minuty, měl i velkou šanci, ale svou střelu poslal těsně vedle branky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu vyhráli ve šlágru 15. kola italské ligy 1:0 na hřišti dosud neporažené Neapole a lídrovi se přiblížili na rozdíl bodu. Na první místo tabulky se může dostat třetí Inter Milán, jenž na Neapol ztrácí dva body a má nedělní utkání s Chievem k dobru.

Hráči AS Řím porazili nováčka Spal Ferrara, který hrál od 11. minuty v deseti bez vyloučeného Diase Felipeho. Český útočník Patrik Schick po zranění hrál za vítěze od 64. minuty, měl i velkou šanci, ale svou střelu poslal těsně vedle branky.

Tahák podzimního programu Serie A rozhodl v Neapoli jediným gólem kanonýr Gonzalo Huguaín, jenž v místním SSC úspěšně působil v letech 2013-2016. Argentinský útočník přitom v zápase původně neměl ani hrát, neboť se v týdnu podrobil operaci ruky.

Kvůli zranění Chorvata Maria Mandžukiče ze čtvrtečního tréninku však Higuaín nastoupil od začátku a ve 13. minutě svým devátým gólem v sezoně zmrazil stadion San Paolo. Bývalý hráč Realu Madrid chladnokrevně zakončil rychlý protiútok po ideální přihrávce krajana Paula Dybaly a postaral se o to, že Juventus skóroval už ve 44. zápase Serie A za sebou. Vítězové posledních šesti ligových ročníků tak překonali svůj vlastní rekord z let 2013-2014.

Římanům hodně pomohla situace z 10. minuty, kdy Felipe stáhl unikajícího Džeka. Nejprve mu sudí ukázal jen žlutou kartu, ale po přezkoumání faulu videorozhodčím své rozhodnutí změnil na červenou kartu a poslal hosty do oslabení.

Hráči AS pak soupeře jasně přehrávali a vyslali celkem 37 střel. To je nejvíce v italské lize od září 2013. Jako první mířil přesně Edin Džeko v 19. minutě. Následně Kevin Strootman zužitkoval patičku El Shaarawyho a po změně stran zvýšil hlavou Lorenzo Pellegrini.

Spal se dočkal alespoň snížení. Viviani sice neproměnil po panenkovsku pokutový kop, ale míč odražený od břevna poslal do sítě.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

AS Řím - Spal Ferrara 3:1 (19. Džeko, 32. Strootman, 53. Pellegrini - 55. Viviani),  Neapol - Juventus Turín 0:1 (13. Higuaín), FC Turín - Bergamo 1:1 (45. N'Koulou - 54. Iličič).