reklama

Schick už prošel lékařskou prohlídkou v Leverkusenu, podle Italů podepíše na pět let

Patrik Schick Patrik Schick autor: Dalibor Sosna
Už jen oficiální oznámení dělí Patrika Schicka od přestupu do bundesligového Leverkusenu. Alespoň podle německých a italských médií.

Německý deník Bild na svých internetových stránkách zveřejnil video z příjezdu českého reprezentanta do Leverkusenu, kde podstoupil lékařskou prohlídku. 

Ta alespoň podle renomovaného italského novináře Fabrizio Romano dopadla úspěšně, a tak by měl čtyřiadvacetiletý forvard v pátém klubu loňské bundesligové sezony podepsat smlouvu na pět let. 

AS Řím za něj inkasuje přibližně 27 milionů eur, tedy přibližně 715 milionů korun, a další peníze mu ještě mohou přicestovat na bonusech. 

Schick do Leverkusenu přicestoval necelý týden poté, co pro něj předčasně skončil reprezentační sraz, při kterém přišel do kontaktu s jedním ze dvou členů realizačního týmu nakažených koronavirem a musel do karantény. Čtyřiadvacetiletý útočník kvůli tomu zmeškal zápasy Ligy národů na Slovensku a se Skotskem.

Šilhavý psal a děkoval za výkon, prozradil zaskakující kouč reprezentace Holoubek Šilhavý psal a děkoval za výkon, prozradil zaskakující kouč reprezentace Holoubek Čtěte zde

Schick do Leverkusenu míří po ročním hostování v Lipsku, za které dal v uplynulé bundesligové sezoně deset branek a byl druhým nejlepším týmovým střelcem. Klubu pomohl do semifinále Ligy mistrů, ale vedení se kvůli ekonomickým dopadům koronavirové krize rozhodlo nevyužít opci na přestup.

V Římě Schick působil od roku 2017. Nejprve hostoval ze Sampdorie Janov a poté tam za celkem 38 milionů eur přestoupil, což z něj udělalo nejdražšího hráče v historii klubu. V dresu "Giallorossi" se ale opora reprezentace, za niž odehrál 22 zápasů a dal devět branek, příliš neprosadila.

reklama