Schick zase zářil. Asistencí přispěl k remíze Sampdorie s Fiorentinou

9. 4. 2017 15:03
Patrik Schick odehrál v dresu Sampdorie celých devadesát minut a byl jedním z klíčových hráčů domácích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Janov - Fotbalisté Sampdorie Janov v italské lize remizovali 2:2 s Fiorentinou. Český reprezentant Patrik Schick tentokrát přispěl asistencí na druhý gól Janovanů. Sampdoria tak na devátém místě ztrácí na osmou Fiorentinu stále sedm bodů.

Schick podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě a znovu patřil ke klíčovým hráčům. Už v páté minutě odtáhl obránce a na kolmou přihrávku si naběhl Bruno Fernandes, který otevřel skóre.

V 71. minutě pak za vyrovnaného stavu předvedl Schick hezkou akci po pravé straně a mezi dvěma obránci prostrčil míč na nabíhajícího Rickyho Álvareze, který střelou k tyči přiblížil Sampdorii k výhře. Jenže v poslední minutě srovnal Babacar.

Také Ladislav Krejčí nechyběl v základní sestavě Boloně, ale musel přijmout porážku 0:3 od AS Řím. Tým z metropole se tak znovu přiblížil jistotě druhé příčky. Jeden z gólů vstřelil Edin Džeko, který se tak nadále s 24 zásahy dělí o vedení v tabulce střelců s Andreou Belottim, který jedním zásahem přispěl k výhře FC Turín 3:2 na hřišti Cagliari.

Třetí z českých reprezentantů v Serii A Jakub Jankto tentokrát kvůli kartám nenastoupil za Udine a jen z hlediště sledoval výhru spoluhráčů 3:0 nad Janovem, na jehož lavičce byl český gólman Lukáš Zima.

Crotone se nechce smířit se sestupem a po Chievu zvítězilo i nad Interem Milán 2:1. Rázem tak má na sedmnácté Empoli už jen ztrátu tří bodů. Inter po nečekané ztrátě přišel o šestou příčku, na kterou se posunul městský rival AC po výhře 4:0 nad Palermem.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Sampdoria Janov - Fiorentina 2:2 (5. Fernandes, 71. Álvarez - 60. Rodriguéz, 89. Babacar), AC Milán - Palermo 4:0 (6. Suso, 19. Pašalič, 37. Bacca, 70. Deulofeu), Boloňa - AS Řím 0:3 (25. Fazio, 41. Salah, 75. Džeko), Cagliari - FC Turín 2:3 (19. Borriello z pen., 90.+5 Han Kwang-song - 33. Ljajič, 39. Belotti, 54. Acquah), Crotone - Inter Milán 2:1 (18. z pen. a 22. Falcinelli - 65. D'Ambrosio), Udine - FC Janov 3:0 (20. a 49. De Paul, 31. Zapata), Lazio Řím - Neapol 0:3 (51. a 90. Insigne, 25. Callejón).