Schickovi parťáci z útoku AS Řím se rozstříleli, třemi góly smetli Udine

Aktualizováno 23. 9. 2017 23:09
AS Řím v šestém kole Serie A smetlo Udine 3:1, dvěma góly se o o postaral Stephan El Shaarawy, jednu trefu přidal Edin Džeko. Zraněný Patrik Schick nebyl ani na lavičce.
Edin Džeko (AS Řím)
Edin Džeko (AS Řím) | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím porazili v šestém kole italské ligy 3:1 Udine, za které hráli čeští reprezentanti Jakub Jankto a Antonín Barák. Za vítězný celek nemohl nastoupit zraněný útočník Patrik Schick. Neapol na hřišti nováčka Spalu Ferrara zvítězila 3:2 díky gólu Fauzího Ghúlama sedm minut před koncem a vede ligu o skóre před Juventusem Turín, který porazil v městském derby FC Turín 4:0.

AS Řím rozhodl o tříbodovém zisku proti Udine už v prvním poločase. Skóre otevřel šestým gólem v sezoně bosenský kanonýr Džeko, který následně v 30. minutě asistoval u branky El Shaarawyho. Právě italský reprezentant v závěru půle využil zaváhání obránce Larsena a zvýšil už na 3:0.

Čtvrt hodiny před koncem měli hosté velkou šanci, Nuytinck ale trefil břevno. V závěru mohl čtvrtý gól domácích přidat Perotti, který byl faulován ve vápně a sám se postavil k penaltě. Nasměroval ji ale do tyče a vzápětí vstřelil čestný gól Udine Larsen. Římané zvítězili nad Udine v devátém soutěžním utkání po sobě. Udine čeká na bod z venkovního utkání od 2. dubna, prohrálo posledních sedm duelů.

Spal zaskočil Neapol ve 13. minutě, když se přízemní střelou ze střední vzdálenosti prosadil Schiattarella. Hosté ale téměř okamžitě odpověděli, o minutu později vyrovnal Insigne. Dvacet minut před koncem dokonal obrat hlavou Callejón, ani poté se ale domácí nevzdali.

Přímý kop vyšel Vivianimu a nováček z Ferrary sahal po bodu, jeho naděje ale utnul v 83. minutě Ghúlam povedenou střelou k tyči. Neapol v posledních deseti ligových duelech vždy vstřelila minimálně tři branky.

Útočník Juventusu Paulo Dybala potvrdil povedený start sezony i v derby s turínským FC, neboť v utkání otevřel i uzavřel skóre. V šesti zápasech argentinský mladík nastřílel už deset branek a suverénně vede tabulku střelců.

V prvním poločase se trefil také Pjanič, kterému se utkání povedlo, neboť kromě vlastního zásahu zaznamenal také dvě asistence. V druhé půli dal gól též Alex Sandro. Situaci domácím ulehčilo i Baselliho vyloučení z 24. minuty.

Juventus udržel čisté konto v sedmi z posledních osmi domácích duelů v Serii A. Stejně jako Neapol je zatím bodově stoprocentní. FC Turín poprvé v sezoně prohrál.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

AS Řím - Udine 3:1 (30. a 45. El Shaarawy, 12. Džeko - 90. Larsen), Spal Ferrara - Neapol 2:3 (13. Schiattarella, 78. Viviani - 14. Insigne, 72. Callejón, 83. Ghúlam), Juventus Turín - FC Turín 4:0 (16. a 90.+1 Dybala, 40. Pjanič, 57. Alex Sandro).