Sedmnáctiletý Woodburn je novým rekordmanem Liverpoolu. Překonal i Owena

30. 11. 2016 8:31
V úterním čtvrtfinále Ligového poháru s Leedsem zpečetil velšský mladík Ben Woodburn postup Liverpoolu do semifinále gólem v 81. minutě na 2:0 a překonal dosavadní rekord Michaela Owena.
Ben Woodburn a Jürgen Klopp
Ben Woodburn a Jürgen Klopp | Foto: Reuters

Liverpool - Teprve sedmnáctiletý Ben Woodburn je novým nejmladším střelcem fotbalového Liverpoolu v historii. V úterním čtvrtfinále Ligového poháru s Leedsem zpečetil velšský mladík postup do semifinále gólem v 81. minutě na 2:0 a překonal dosavadní rekord Michaela Owena.

Woodburn skóroval v 17 letech a 45 dnech. Owen byl o 98 dnů starší, když v roce 1997 vstřelil za Liverpool první branku. "Je to hezký příběh. Všichni jsme za něj šťastní a v kabině panuje skvělá nálada," řekl kouč Jürgen Klopp.

Liverpool se dostal do semifinále Ligového poháru počtvrté za posledních šest let. V minulém ročníku v dramatickém finále s Manchesterem City prohrál na penalty, před čtyřmi lety trofej získal.

Postup v úterý večer vybojovali také fotbalisté Hullu, kteří proti Newcastlu zvládli lépe penaltový rozstřel. Zbývající dva semifinalisty určí dnešní zápasy Arsenal - Southampton a Manchester United - West Ham.