Senzace v Ligovém poháru, United vypadli s Bristolem

21. 12. 2017 8:59
Druholigový Bristol ve čtvrtfinále Ligového poháru vyřadil loňského vítěze Manchester United.
Fotbalisté Bristolu jsou v semifinále Ligového poháru
Fotbalisté Bristolu jsou v semifinále Ligového poháru | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United nečekaně vypadli ve čtvrtfinále Ligového poháru po porážce 1:2 s druholigovým Bristolem a své letošní vítězství v soutěži nezopakují. O domácí výhře outsidera rozhodl ve třetí nastavené minutě Korey Smith.

Trenér Manchesteru José Mourinho sice nasadil kombinovanou sestavu, nechyběly v ní ale hvězdy Paul Pogba či Zlatan Ibrahimovic. Francouz Pogba se vrátil po třízápasovém distanci, švédský kanonýr Ibrahimovic nastoupil v základní sestavě poprvé od 20. dubna.

Favorizovaní hosté si v prvním poločase vypracovali několik šancí, ale Ibrahimovic a Marcus Rashford trefili jen brankovou konstrukci. Od 51. minuty navíc museli dohánět, neboť Bristol poslal do vedení křížnou střelou do horního rohu Joe Bryan.

O sedm minut později se už prosadil hvězdný Ibrahimovic, jenž vyrovnal přízemní dělovkou z trestného kopu. Domácí ale nakonec strhli výhru na svou stranu, poté co v závěrečných sekundách vstřelil vítězný gól z otočky Smith.

Bristol tak na své cestě Ligovým pohárem vyřadil už čtvrtý klub Premier League a v semifinále ho čeká další výzva v podobě suverénního lídra nejvyšší soutěže Manchesteru City.

V druhém středečním čtvrtfinále porazila Chelsea 2:1 Bournemouth a utká se v londýnském derby s Arsenalem.