Šest vítězství ve francouzské lize v řadě. PSG porazil Lyon díky dvěma vlastním gólům

17. 9. 2017 23:19
Fotbalisté PSG zůstávají ve francouzské lize stoprocentní. Domácí utkání proti Lyonu však hvězdami nabitý klub zvládl díky dvěma vlastním gólům soupeře.
Kylian Mbappé se raduje po vlastním gólu lyonského Morela.
Kylian Mbappé se raduje po vlastním gólu lyonského Morela. | Foto: Reuters

Paříž - Vítězná série fotbalistů Paris St. Germain ve francouzské lize pokračuje, i když v šestém kole nedali gól. Jejich výhra 2:0 nad Lyonem se totiž zrodila po dvou vlastních brankách, které si hosté vstřelili ve druhém poločase. Hráči pařížského klubu nenašli cestu míče do branky ani z pokutového kopu, který v 80. minutě neproměnil Edinson Cavani.

Skóre se změnilo o pět minut dříve, kdy Marcelo srazil za gólmana Anthonyho Lopese centr z levé strany. Cavaniho bombu z penalty pak Lopes vyrazil do břevna a dorážku nepřipustil, naděje Olympique na udržení neporazitelnosti ale vzaly definitivně za své v 86. minutě. Lopes sice opět skvěle zneškodnil střelu po akci hvězdných posil Neymara a Kyliana Mbappého, ale míč se odrazil jen do obránce Jérémyho Morela a od něj do prázdné branky.

PSG vede s plným ziskem tabulku o tři body před obhájci titulu z Monaka.

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Amiens - Marseille 0:2 (52. a 55. N'Jie), Angers - Mety 0:1 (55. Roux), Rennes - Nice 0:1 (79. Balotelli), Paris St. Germain - Lyon 2:0 (75. vlastní Marcelo, 86. vlastní Morel).