reklama

Šesté zahraniční angažmá je na světě. Pekhart zamířil do týmu izraelského mistra Hapoelu Beerševa

Tomáš Pekhart Tomáš Pekhart autor: Reuters
Tříletou smlouvu podepsal český fotbalový útočník Tomáš Pekhart. Zamířil do izraelského Hapoelu Beerševa.

Beerševa (Izrael) - Fotbalista Tomáš Pekhart po konci angažmá v řeckém AEK Atény zamířil do Hapoelu Beerševa. S úřadujícím izraelským šampionem podepsal osmadvacetiletý český útočník tříletou smlouvu a může se těšit na boje o Ligy mistrů.

Desátá posila pro Spartu, přichází kapitán Lille Mavuba. "Kouzelník" se nebojí ani Zlatana Desátá posila pro Spartu, přichází kapitán Lille Mavuba. "Kouzelník" se nebojí ani Zlatana Čtěte zde

"Jsem šťastný, že jsem se mohl připojit k týmu Hapoelu Beerševa. Těším se, že společně budeme úspěšní a dosáhneme na cíle, které si klub stanovil," řekl Pekhart v rozhovoru na facebookovém profilu izraelského mistra.

Pekhart prožil úspěšnou minulou sezonu a s dvanácti brankami v 31 soutěžních zápasech byl nejlepším střelcem AEK, kam přišel vloni na začátku února z německého Ingolstadtu. Aténský tým, který po play off minulého ročníku řecké ligy skončil druhý, však přesto s českým útočníkem neprodloužil končící smlouvu.

Pekhart si vyzkouší už šesté zahraniční angažmá. Vedle AEK Atény a Ingolstadtu působil v dalším německém klubu Norimberku a anglických týmech Tottenhamu a Southamptonu. V Česku hrával rodák ze Sušice za pražské celky Slavii a Spartu a Jablonec. Na kontě má z let 2010 až 2013 devatenáct startů za reprezentační A-tým a dvě branky.

S Beerševou čeká Pekharta pokračování kvalifikace Ligy mistrů. Izraelský šampion ve 2. předkole přešel přes maďarský Honvéd Budapešť a ve 3. předkole se utká s Ludogorcem Razgrad.

reklama