Barcelona po Messiho hattricku vede ligu o deset bodů

Aktualizováno 17. 3. 2019 23:16
Lionel Messi třetím hattrickem v sezoně španělské ligy zařídil vítězství Barcelony 4:1 na hřišti Betisu Sevilla. Obhájci titulu zaznamenali dvacáté vítězství a po 28. kole zvýšili náskok v čele tabulky na deset bodů.
Sevilla slaví gól na 3:2 proti Slavii v odvetě osmifinále Evropské ligy
Sevilla slaví gól na 3:2 proti Slavii v odvetě osmifinále Evropské ligy | Foto: Reuters

Messi odstartoval další povedený večer nádhernou střelou z přímého kopu, po které se brankář López marně natahoval. Těsně před odchodem do kabin využil skvělou přihrávku od Suáreze a ve vápně z první prostřelil Lópeze podruhé.

Po změně stran zvýšil Suárez, jenž si pohrál se třemi obránci a následně zamířil přesně k levé tyči. Domácí se gólově připomněli až v 82. minutě, kdy se z hranice vápna technicky trefil Loren. Vzápětí ale střelou o břevno zpečetil vítězství favorita Messi, který s 29 góly suverénně vládne tabulce kanonýrů. V nastaveném čase mohl hvězdný Argentinec přidat ještě čtvrtou branku, ale ve vyložené šanci podklouzl a nastřelil pouze tyč.

Barcelona využila sobotní zaváhání nejbližšího pronásledovatele Atlética, které prohrálo v Bilbau, a prodloužila aktuální úspěšnou sérii o páté vítězství.

Sevilla vyhrála bez brankáře Tomáše Vaclíka na hřišti Espaňolu 1:0. Česká reprezentační jednička se v prvním zápase po vyřazení z Evropské ligy Slavií neobjevila ani na lavičce. Vítězný debut nového trenéra Joaquína Caparróse, který v pátek nahradil odvolaného Pabla Machína, zařídil z penalty Ben Yedder.

Vaclík nechytal v lize ani před týdnem kvůli zranění z prvního duelu se Slavií, ale v odvetě v Praze byl u porážky 3:4 po prodloužení. Nyní jej znovu nahradil jednadvacetiletý Juan Soriano a ve druhém startu v nejvyšší domácí soutěži vychytal poprvé čisté konto. Po konci utkání ale také obdržel druhou žlutou kartu a následně červenou za nesportovní chování.

Sevilla si v prvním poločase vytvořila dvě dobré šance, které ale gólem neskončily. Změnu skóre zařídil až po změně stran z penalty za faul Ben Yedder, jenž dal v posledních deseti zápasech ve všech soutěžích deset gólů. Nejlepší střelec Sevilly je s 16 ligovými brankami třetí za Messim a Suárezem (18).

Čtvrtfinalista Evropské ligy Villarreal porazil doma předposlední Vallecano 3:1 a zvýšil náskok na sestupové pásmo na rozdíl čtyř bodů. "Žlutá ponorka" prohrávala po gólu Suáreze, ale ve druhé půli dvěma rychlými brankami otočil výsledek kamerunský útočník Ekambi, který je se šesti góly nejlepším střelcem Villarrealu. Pojistku ještě přidal Moreno.

Villarreal si vedl lépe než jeho příští soupeř v Evropské lize Valencia, jež uhrála doma jen bezbrankovou remízu s Getafe. V 53. minutě domácím neuznal gól rozhodčí po konzultaci s videem. Valencia zaznamenala v lize už šestnáctou remízu a s 23 obdrženými góly je druhým nejlépe bránícím týmem v soutěži. Ze sedmého místa ztrácí na čtvrté Getafe dál šest bodů.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Eibar - Valladolid 1:2 (54. Orellana - 90.+1 Verde z pen., 90.+3 Guardiola), Espaňol Barcelona - FC Sevilla 0:1 (53. Ben Yedder z pen.), Valencie - Getafe 0:0, Villarreal - Vallecano 3:1 (50. a 52. Ekambi, 88. Moreno - 20. Suárez), Sevilla - FC Barcelona 1:4 (82. Loren - 18., 45.+2 a 85. Messi, 63. Suárez).

1. FC Barcelona 28 20 6 2 73:27 66
2. Atlético Madrid 28 16 8 4 39:19 56
3. Real Madrid 28 17 3 8 49:32 54
4. Getafe 28 12 10 6 36:24 46
5. Alavés 28 12 8 8 31:31 44
6. FC Sevilla 28 12 7 9 47:36 43
7. Valencie 28 8 16 4 30:23 40
8. Betis Sevilla 28 11 6 11 32:36 39