Barcelona deklasovala La Coruňu, Atlético zostudilo Granadu a pozadu nezůstal ani Real

Aktualizováno 15. 10. 2016 22:55
Seviila v domácí lize přetrhla černou šňůru a konečně vyhrála na hřišti soupeře. Barcelona zvítězila doma s La Coruňou, během zápasu se na hřiště dostal i po zranění vracející se Lionel Messi. Atlético Madrid sice s Granadou brzy prohrávalo, ale sedmi góly otočilo vývoj zápasu na svou stranu. Real Madrid vyhrál v Sevilly s Betisem 6:1.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Madrid- Fotbalisté Atlética Madrid v osmém kole španělské ligy rozstříleli poslední Granadu 7:1 a vrátili se do čela tabulky. Hattrickem k jasné výhře přispěl Yannick Ferreira Carrasco.

Také Real Madrid si po třech remízách připsal vysoké vítězství 6:1 na hřišti Betisu Sevilla a za Atléticem je pouze o skóre. Oba celky zatím nepoznaly hořkost porážky.

Barcelona porazila v osmém kole španělské ligy Deportivo La Coruňa 4:0. Do sestavy Katalánců se po zranění vrátil Lionel Messi a skóroval, dvěma góly k jasné výhře přispěl Rafinha.

Sevilla po 22 zápasech zvítězila na hřišti soupeře, když vyhrála nad nováčkem Leganés 3:2. Zápas rozhodl pět minut před koncem střídající Pablo Sarabia, který do Sevilly přestoupil v létě z Getafe.

Barceloně se vrátil Messi

Barcelona chtěla napravit zaváhání z minulého kola, kdy podlehla 3:4 ve Vigu, a od začátku zápasu byla aktivní v zakončení. Neymarovy šance ještě gólem neskončily, ve 21. minutě ale otevřel skóre po Suárezově přihrávce Rafinha. O čtvrt hodiny později se brazilský záložník prosadil z dorážky.

Dva góly v utkání vstřelil Rafinha téměř po třech letech, kdy se mu stejný počin povedl ještě v dresu Celty Vigo. Ještě do přestávky se stihl prosadit také Suárez a v této sezoně se může po osmi kolech pochlubit bilancí šesti branek a tří asistencí.

V 55. minutě na hřišti Busquetse nahradil Messi a pouhé tři minuty mu stačily k rozvlnění sítě. Závěrečných 25 minut odehrál katalánský klub v přesilovce, další branku už ale nepřidal. Deportivo nevstřelilo gól už ve čtyřech venkovních zápasech a podíl na tom měl i barcelonský stoper Piqué, který za úřadujícího mistra nastoupil k jubilejnímu 250. ligovému zápasu.

Atlético otáčelo skóre

Granada překvapivě od 18. minuty na stadionu Vicente Calderóna vedla, když si v pokutovém území efektně zpracoval míč Cuenca a povedenou střelou otevřel skóre. Pak už ale úřadoval Ferreira Carrasco, který ještě do poločasu zápas otočil a v 62. minutě přidal třetí branku. Belgický záložník oslavil premiérový hattrick v kariéře.

V téže minutě, kdy jej Ferreira Carrasco zkompletoval, se na hřiště dostal Gaitán a už po 31 vteřinách přidal čtvrtou branku Atlética. Žádný střídající hráč se v této sezoně neprosadil rychleji. Argentinský záložník, jenž do madridského klubu přestoupil v létě z Benfiky Lisabon, osm minut před koncem přidal i druhou branku.

V poslední pětiminutovce se do sítě hostů ještě trefili Correa a Tiago. Poslední celek tabulky Granada ještě nikdy Atlético na jeho hřišti neporazila. Z osmi zápasů tohoto ročníku La Ligy získala pouhé dva body.

Benzema vstřelil stý gól

Také Real svého soupeře jasně přehrál a už o poločasové přestávce měl čtyřbrankový náskok, o který se postarali Varane, Benzema, Marcelo a Isco. Poslední jmenovaný přidal v druhém dějství další branku a vstřelil 100. soutěžní gól Realu pod trenérem Zinedinem Zidanem. Na konečných 6:1 upravil Ronaldo, čestnou trefu domácích zaznamenal Cejudo.

Sevilla měla první venkovní výhru od 23. května loňského roku blízko už v 58. minutě, kdy disponovala dvoubrankovým náskokem po trefách Vázqueze a Nasriho. Leganés ale dokázalo slepenými góly Timora a Szymanowského vyrovnat. Hosté ale prokletí nakonec zlomili pět minut před koncem, když se povedenou střelou zpoza vápna prezentoval Sarabia.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Leganés - FC Sevilla 2:3 (67. Timor, 69. Szymanowski - 25. Vázquez, 58. Nasri, 85. Sarabia), FC Barcelona - La Coruňa 4:0 (21. a 36. Rafinha, 43. Suárez, 58. Messi), Atlético Madrid - Granada 7:1 (34., 45. a 62. Carrasco, 63. a 81. Gaitán, 85. Correa, 87. Tiago - 18. Cuenca), Betis Sevilla - Real Madrid 1:6 (55. Cejudo - 4. Varane, 31. Benzema, 39. Marcelo, 45. a 62. Isco, 78. Ronaldo)