Real v lize konečně zabral a porazil San Sebastian, Sevilla přestála penaltu v nastavení

Aktualizováno 17. 9. 2017 23:02
Real Madrid zvítězil 3:1 v San Sebastianu a ukončil čekání na vítězství, které trvalo v domácí soutěži dvě utkání. Fotbalisté Sevilly ubránili vítězství ve čtvrtém kole La Ligy na hřišti Girony. Výhru 1:0 vystřelil andaluskému celku Muriel, domácí v nastavení zahodili penaltu.
Gareth Bale pojistil gólem na 3:1 vítězství Realu Madrid na hřišti San Sebastianu. | Foto: Reuters

Sevilla - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve čtvrtém kole španělské nejvyšší soutěže San Sebastian 3:1 a ukončili dvouzápasové čekání na ligové vítězství. Baskický celek naopak poprvé v sezoně ztratil body. Sevilla porazila Gironu 1:0 a je druhá. Alavés opět prohrál a u týmu skončil trenér Luis Zubeldía.

Trenér Realu Zinédine Zidane vyřešil absenci dvou ofenzivních hvězd Ronalda s Benzemou nasazením mladého Mayorala a tento tah se mu vyplatil. Dvacetiletý útočník využil práce kapitána Ramose v pokutovém území a v 19. minutě otevřel skóre. Real Madrid skóroval v 73. soutěžním zápase v řadě, čímž vyrovnal rekord brazilského Santosu z let 1961 až 1963, kdy v jeho barvách řádil legendární Pelé.

San Sebastian odpověděl o devět minut později. Kévin Rodrigues si zaběhl na zadní tyč a z voleje propálil padajícího Navase. Ten si na míč sice sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo tři tyče. Bezprostředně po gólu se odehrála nešťastná situace za domácí bránou, kde uvolněná část provizorní tribuny zranila kameramana a ošetření si vyžádalo několikaminutové přerušení.

"Bílý balet" ale přece jen odešel do kabin s vedením. Mayoral se uvolnil na pravém křídle a poslal ostrý přízemní centr do pokutového území, kde si balon nešťastně srazil do vlastní sítě střelec vyrovnávací branky Rodrigues.

Na konečných 3:1 pro favorita upravil Gareth Bale, jenž se v rychlostním souboji zbavil obránce a přehodil padajícího brankáře Rulliho. Velšský křídelník tak potvrdil, že se mu na stadionu Anoeta daří, ve venkovních zápasech se San Sebastianem vstřelil už šest gólů.

O vítězství Sevilly rozhodl v 70. minutě prvním gólem v novém působišti Luis Muriel. Letní posila ze Sampdorie Janov si naběhla na kolmici za obranu a střelou na přední tyč zaznamenala jedinou trefu utkání. Domácí kapitán Granell totiž neproměnil v nastaveném čase druhého poločasu pokutový kop. Andaluský celek se tak vyhoupl na druhé místo La Ligy.

Alavés prohrál i čtvrté utkání v sezoně, navíc stále nevstřelil ani jednu branku, což odnesl trenér Zubeldía a po zápase byl odvolán. O vítězství Villarrealu 3:0 rozhodl dvěma góly Cédric Bakambu, jedním zásahem ho doplnil kolega z útoku Bacca. "Žlutá ponorka" si připsala historicky nejvyšší vítězství proti dnešnímu soupeři.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Alavés - Villarreal 0:3 (32. a 62. Bakambu, 52. Bacca), Girona - FC Sevilla 0:1 (69. Muriel), Las Palmas - Bilbao 1:0 (87. Rémy), San Sebastian - Real Madrid 1:3 (28. Rodrigues - 19. Mayoral, 36. vlastní Rodrigues, 61. Bale).