Sevilla vyhrála na Mallorce, Vaclík si připsal osmou nulu v sezoně

Aktualizováno 21. 12. 2019 23:12
Fotbalisté Sevilly zvítězili v 18. kole španělské ligy na hřišti Mallorky 2:0 a krátkou zimní přestávku stráví na třetím místě tabulky. Osmé čisté konto v ligové sezoně si připsal český brankář Tomáš Vaclík. Vedoucí Barcelona porazila doma Alavés 4:1 a 50. gól v letošním roce si připsal její útočník Lionel Messi.
Tomáš Vaclík v dresu Sevilly.
Tomáš Vaclík v dresu Sevilly. | Foto: Reuters

Reprezentační gólman Vaclík tentokrát příliš práce neměl. V závěru první půle jej sice domácí překonali, ale vyrovnávací gól na 1:1 neplatil kvůli ofsajdu. Po přestávce přidal pojistku Banega z penalty. Vaclík si připsal 96. ligovou nulu a už jen čtyři čistá konta mu scházejí ke vstupu do Klubu ligových brankářů.

Barcelona si po středeční bezbrankové remíze a rozpačitém výkonu s Realem Madrid třetí ligovou ztrátu po sobě nedovolila a po dvou nerozhodných výsledcích zabrala. Proti Alavésu se prosadili všichni tři z hvězdného útočného tria Griezmann, Suárez a Messi. Argentinský kanonýr dosáhl na 50 branek za jeden rok podeváté za posledních deset let. Jednou za domácí skóroval i Vidal.

Barcelona se v historické statistice počtu gólů ve španělské lize přiblížila na jednu trefu Realu, který má k dobru nedělní utkání. Katalánci od roku 1929 nastříleli v domácí soutěži 6136 branek.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Mallorca - FC Sevilla 0:2 (20. Diego Carlos, 63. Banega z pen.), FC Barcelona - Alavés 4:1 (14. Griezmann, 45. Vidal, 69. Messi, 75. Suárez z pen. - 56. Pons), Villarreal - Getafe 1:0 (52. Gómez), Valladolid - Valencie 1:1 (83. Guardiola - 90.+4 Vallejo).