reklama

Schalke je na kolenou. Potopil jej šílený vlastní gól slavné posily z Arsenalu

Vlastní gól Mustafiho v zápase s Wolfsburgem Associated Press |  00:42
Německé Schalke hraje v Bundeslize o holé přežití a devět kol před koncem soutěže potřebuje každý bod, aby si udrželo naději na záchranu. O další šanci bodovat přišlo v sobotu proti Wolfsburgu, tým srazil vlastní gól Shkodrana Mustafiho.

Modro-bílí v zimě mohutně posilovali. Po nevídaně špatné podzimní části bylo jasné, že tradiční bundesligový klub čekají na jaře těžké záchranářské práce. 

Vedení proto přivedlo do týmu řadu posil včetně dvou slavných jmen z Arsenalu, která měla zajistit defenzivní linii. Nejdříve Schalke ulovilo Seada Kolašinace a na závěr přestupního období dovedlo i Shkodrana Mustafiho.

Dvě velká jména se okamžitě stala členy základní sestavy, ale výsledky Schalke se valně nezlepšily. Nyní je poslední se ziskem 10 bodů z 25 zápasů a na záchranu ztrácí 12 bodů.

Tým navíc potopila v sobotu chyba zkušeného Mustafiho. Za stavu 0:0 po půlhodině hry se míč dostal do vápna a německý obránce chtěl hlavou zamezit jeho cestě do nebezpečného území před brankářem, místo toho jej ovšem ukázkově umístil k tyči vlastní brány.

Fanoušky Arsenalu zrovna dvakrát nemrzelo, že Mustafi klub po svých nevýrazných výkonech opouští a mnoho příznivců zatím nezískal ani v Porúří.

Wolfsburg následně přidal po pauze ještě čtyři branky a nad Schalke zvítězil jasně 5:0. Někteří fanoušci v nadsázce upozorňovali, že si vlastní gól dal Mustafi snad schválně. Každopádně jen ztížil pozici Schalke pro záchranu v lize, ze které zbývá odehrát už jen devět kol.

reklama