reklama

Neslýchaná drzost gólmana Chelsea spustila lavinu. Je to darebák, šije do něj Lineker

This is unbelievable! 🙀🙀 ⛔ Kepa refuses to be substituted 😡 Sarri loses his cool, throws a bottle and storms off down the tunnel! Have you ever seen anything like this in a cup final before?!? 😲😲

Zveřejnil(a) Soccer AM dne 24. February 2019
Revoluce v Chelsea? Fotbalový svět řeší nevídanou situaci z finále anglického Ligového poháru. Nejdražší brankář světa Kepa Arrizabalaga se v utkání s Manchesterem City vykašlal na pokyny trenéra Mauruzia Sarriho ke střídání a zůstal na hřišti.

Bezbrankové finále mezi Chelsea a Manchesterem City dospělo do svého prodloužení. V něm musel být nejdražší brankář planety, který loni přestoupil na Stamford Bridge za rekordních 72 milionů liber, ošetřován kvůli drobnému svalovému zranění.

Před penaltovým rozstřelem nechtěl manager Mauruzio Sarri nic riskovat a hodlal gólmana stáhnout ze hřiště. Jenže Kepa Arrizabalaga se nedal: zůstanu tady, gestikuloval směrem k lavičce. Nepomohla ani intervence Davida Luize, ani rozhodčího Jona Mosse.

Čtyřiadvacetiletý Španěl zůstal na hřišti a Sarri jen bezmocně mrštil tužkou o zem.

Arrizabalaga v penaltovém rozstřelu nakonec jednu penaltu chytil, jeho spoluhráči ale neproměnili dvě. City Ligový pohár vyhráli, ale víc než jejich triumf všichni řeší neslýchanou drzost brankáře Chelsea.

"Jakmile se vaše číslo objeví na světelné tabuli, musíte ukázat úctu a opustit hřiště," prohlásil pro televizi Sky Sports bývalý kapitán Chelsea John Terry.

Byť oba aktéři celý incident horlivě bagatelizují s tím, že šlo o nedorozumění, odborníci se shodují, že jeden z nich musí odejít. Buď Kepa, nebo Sarri.

Podle bývalého útočníka The Blues Chrise Suttona to musí být italský manager.

"Správně by to mělo být naopak, ale jít musí Sarri. Stále nemůžu uvěřit tomu, co jsem viděl. Jak může hrát Kepa za Chelsea? Svého trenéra ovšem nerespektoval nejen on, ale všichni hráči Chelsea. Klubem zmítá revoluce," nebral si servítky muž, který po skončení kariéry působí jako spolukomentátor.

Nevybíravě se do mladého Španěla pustil i Gary Lineker, bývalý útočník anglické reprezentace neváhal Arrizabalagu označit za darebáka, zatímco Sarriho politoval.

To reprezentační brankář Ben Foster bral kauzu svého konkurenta s humorem. "Kepa teď musí chytit všech pět penalt, aby nedostal od Sarriho pořádný kartáč," napsal hned po incidentu na svůj Twitter

reklama