reklama

Slavný čínský fotbalista kritizoval režim. Jeho syna vzápětí v Srbsku vyhodili z týmu

Chao Chaj-tung v době, kdy hájil dres čínské reprezentace Chao Chaj-tung v době, kdy hájil dres čínské reprezentace autor: Reuters
Srbský prvoligový tým Radnički Niš se brání nařčení, že rozvázal smlouvu s čínským fotbalistou pod politickým tlakem poté, co jeho otec kritizoval čínskou komunistickou vládu.

Propuštěným hráčem je obránce Chao Žun-ce, syn čínské fotbalové legendy Chaa Chaj-tunga.

Nyní padesátiletý Chao Chaj-tung minulý týden při příležitosti výročí událostí na pekingském náměstí Tchien-an-men v roce 1989 tvrdě v online videu kritizoval čínskou komunistickou stranu. Označil ji mimo jiné za teroristickou organizaci, která pošlapává demokracii.

Podle tchajwanských médií právě kvůli tomu následně skončil v Radnički Niš jeho syn Chao Žun-ce. Srbsko totiž navázalo s Čínou těsné politické a ekonomické vztahy, Peking této balkánské zemi v posledních letech poskytl miliardové půjčky v dolarech.

Chao Chaj-tung se synem:

Představitelé Radnički ale tvrdí, že klub se s hráčem rozloučil poté, co mu vypršela smlouva. Třiadvacetiletý Chao Žun-ce přišel do Niše z třetiligového španělského týmu Recreativo Granada a koncem května při svém debutu v srbské lize vstřelil jediný gól mužstva při remíze 1:1 s Kruševacem.

"Radnički se stará o fotbal, ne o politiku. Nikdo nám nevolal, nikdo klub nenutil, aby (Chao Žun-ce) odešel," uvedl klub.

Chao Chaj-tung je s 41 vstřelenými góly historickým rekordmanem čínské reprezentace a s 96 brankami nejlepším střelcem nejvyšší soutěže.

Sportovní deník Titan ho za jeho vyjádření z minulého týdne zkritizoval a uvedl, že už o něm nikdy nebude informovat.

Nemilosrdný trest za podvod. Hvězdu propustili poté, co si přemalovala značku na autě Nemilosrdný trest za podvod. Hvězdu propustili poté, co si přemalovala značku na autě Čtěte zde
reklama