Slovenská ostuda, hanba. Slováci tepou Trnavu za prohru s týmem obézního kapitána

Rudolf Černík Rudolf Černík
7. 7. 2021 15:55
Historická premiéra slovenského klubu v nově vzniklé Evropské konferenční lize se hrubě nepovedla. Fotbalisté Trnavy prohráli v úterý v předkole s maltským týmem Mosta FC 2:3 a doma to pěkně schytali.
Kyriakos Savvidis odehrál za Trnavu na Maltě celý zápas.

"Trnava hanebně prohrála s trpaslíkem," zvěstuje v titulku server sme.sk. "Potupa, hanba, blamáž," pokračuje v hodnocení Spartaku v článku. "Velká bída," přidává se deník Pravda.

"Jeden z nejhorších slovenských výsledků na klubové scéně v historii," tvrdil i komentátor veřejnoprávní televize RTVS v přímém přenosu.

Sme.sk připomíná, že Mosta je město velikostí srovnatelné s Vranovem nad Topľou a že tamní fotbalový klub skončil v maltské lize až na šestém místě. Do nové soutěže se dostal jen díky tomu, že některé týmy účast v klání odmítly, další zase mají trest za korupci.

Slovenská média zaujalo také to, že si s Trnavou soupeř poradil i přesto, že ho jako kapitán vedl obránce Tyroen Farrugia. Muž, jehož postava je poněkud… nefotbalová. "Má nadváhu, což je na této úrovni velmi nevídaný jev," podivoval se Róbert Paldan, expert RTVS.

"Obézní kapitán, čtyřicátník v útoku," shrnul to web sme.sk. Za Mostu totiž nastoupil i nejznámější maltský fotbalista posledních desetiletí Michael Mifsud, který už má ovšem na krku čtyři křížky.

A to si ještě může Trnava oddechnout, že zápas skončil jen jednobrankovou prohrou. Ve 35. minutě totiž prohrávala 0:3. "Inkasovali jsme první gól a mužstvo se neuvěřitelně splašilo. To se nemůže stát, patnáct minut to byla úplná dezorganizace," čertil se trenér Michal Gašparík.

V nastavení první půle snížil z penalty český krajánek Filip Twardzik, deset minut před koncem upravil na konečné skóre Martin Mikovič. "Aspoň zčásti jsme se vrátili do zápasu," oddechl si kouč. "I přes prohru jsem si jistý, že postoupíme do dalšího kola," vyhlásil Gašparík.

Odveta se hraje na Slovensku 15. června.