reklama

Smlouvu, nebo vyhazov? Skotský klub nechal o budoucnosti brankáře rozhodnout Twitter

FC Livingston před sezonou 2019-20 FC Livingston před sezonou 2019-20 autor: ČTK
Skotský prvoligový klub FC Livingston zvolil poněkud netradiční přístup k jednání o pokračování smlouvy jednoho ze svých fotbalistů. O osudu brankáře Garyho Maleyho se rozhodovalo na Twitteru.

Celá akce, kterou klub spustil v pondělí, se přitom konala se souhlasem Maleyho, který navíc předtím své nadřízené nabádal k tomu, aby mu kontrakt spíše neprodlužovali, že je v sedmatřiceti letech blízko konce kariéry. 

Klub přitom počítal s pár stovkami hlasů, ale ankety si na sociálních sítích brzy všimla ostrovní média, včetně slavné BBC, a do hlasování se nakonec zapojilo 200 tisíc fanoušků z celého světa. Samotný Livingston má přitom na Twitteru jen kolem 20 tisíc sledujících. 

"Moje poštovní schránka na Twitteru se úplně zbláznila," glosoval nečekaný zájem asistent trenéra David Martindale, který nápad s hlasováním vymyslel. "Škoda že nemluvím turecky, protože mi chodily nejrůznější nabídky. Bohužel, žádná zatím nenabízela transplantaci vlasů," smál se na středeční tiskové konferenci holohlavý Martindale. 

Hlasování klub ukončil ve středu a výsledek byl jednoznačný. 70 procent hlasujících rozhodlo o tom, že brankář dostane kontrakt i na další rok, což Maley slavnostně stvrdil podpisem před kamerami na tiskové konferenci. 

Na celé akci navíc vydělá i charita, i když Martindale kvůli nečekanému poprasku nakonec odvolal svůj slib, že za každý hlas, který na Twitteru padne, věnuje jednu libru na dobročinnost. Maley oficiálně oznámil, že věnuje své první dva platy nadaci, která pomáhá těžce nemocným dětem, a stejnou částkou přispěje i trenér. 

Dlužno dodat, že rozpočty většiny klubů ve skotské lize (s výjimkou Celtiku a Rangers) jsou v porovnání s top ligami či sousední Premier League velice skromné. Průměrný plat zde nepřesahuje tisíce liber týdně (přibližně 30 tisíc korun), zatímco hráči v anglické lize berou minimálně desítky, většinou ale stovky tisíc liber týdně. 

reklama