reklama

Smrt v 21 letech. Příběh zrazeného uprchlíka, který hrál i s Džekem, má smutný konec

Joseph Bouasse s legendou AS Řím Franceskem Tottim
Záložník Joseph Bouasse podlehl v pouhých 21 letech zástavě srdce. Pozoruhodný příběh kamerunského fotbalisty tak dostal tragickou tečku.

Rodák z kamerunské metropole Yaoundé se dostal v roce 2015, když mu bylo šestnáct let, do Itálie s dalšími uprchlíky, kteří se vydali do nové země hledat lepší život.

Od převaděče dostal nabídku, že mu zajistí kariéru fotbalisty. Jenže když přijel na hlavní římské vlakové nádraží Termini, na dohodnutou schůzku nikdo nepřišel. Zrazený a opuštěný Bouasse byl sám v cizím městě.

Mladý muž našel útočiště v místním uprchlickém centru, a brzy začal hrát za tým Liberi Nantes. Proti mužstvu, jedinému v Itálii, které tvoří výhradně uprchlíci, nastupovala pravidelně v rámci charity jedenáctka legend AS Řím. A právě při jednom takovém zápase zaujal Bouasse natolik, že si vysloužil zkoušku ve slavném červenožlutém celku.

Kamerunec okamžitě upoutal a v červenci 2015 se stal členem mládežnické akademie AS Řím. Hned krátce po osmnáctých narozeninách podepsal profesionální smlouvu a slavný kouč Luciano Spalletti ho často bral na tréninky s prvním mužstvem.

Bouasse se tak připravoval s největšími hvězdami včetně Edina Džeka, Radji Nainggolana a Daniele de Rossiho, jenž se talentovanému záložníkovi osobně věnoval a radil mu.

Joseph Bouasse na tréninku s Radjou Nainggolanem (vlevo) a Edinem Džekem:

Za první celek z Věčného města Kamerunec nenastoupil, odešel na hostování do druholigové Vicenzy, kde si v roce 2017 odbyl profesionální debut. Letos v únoru podepsal kontrakt s rumunským klubem Universitatea Kluž. Jeho život však v pondělí přervala tragická událost, Bouasse v Římě podlehl zástavě srdce.

reklama