Liverpool uspěl v Cardiffu a je v čele. Arsenal prohrál doma, ManU schytal výprask

21. 4. 2019 19:28
Fotbalisté Liverpoolu porazili v 35. kole Cardiff 2:0 a opět se vrátili na první místo anglické ligy. Druhý Manchester City na ně ztrácí dva body, má ale zápas k dobru.
Georginio Wijnaldum slaví gól, kterým pomohl v anglické fotbalové lize k vítězství Liverpoolu nad Cardiffem | Foto: Reuters

"Reds" se v prvním poločase proti sestupem ohroženému soupeři nedokázali střelecky prosadit. Klid favoritovi přinesla až situace z 57. minuty, kdy Wijnaldum po signálu z rohového kopu propálil skvěle chytajícího brankáře Etheridge. V 81. minutě zařídil už pátý pokutový kop v sezoně faulovaný Salah, penaltu proměnil Milner.

Liverpool má na kontě 88 bodů, což je nejvíc v klubové historii od zavedení tříbodového systému. Cardiff zůstal na sestupovém 18. místě o tři body za Brightonem.

Manchester United pokračuje ve špatných výkonech, podlehl vysoko 0:4 na půdě Evertonu a zaznamenal šestou prohru z posledních osmi soutěžních duelů.

Pomalu tak vyprchává kouzlo nového trenéra Oleho Gunnara Solskjaera, jenž nahradil portugalského odborníka Josého Mourinha a uvedl se sérií výher proti týmům většinou ze spodní poloviny tabulky. Nyní je klub v pořadí až na šesté příčce a místa znamenající účast alespoň v předkole Ligy mistrů se mu vzdalují.

Skóre utkání otevřel ve 13. minutě po akrobatickém zakončení Richarlison a následně se trefil střelou zpoza pokutového území Sigurdsson. Po změně stran přidali další branky Digne a střídající Walcott. "Rudí ďáblové" inkasovali v dosavadním průběhu sezony 48 gólů, což se jim dosud nikdy v jednom ročníku Premier League nestalo.

"Karamelky" se posunuly na sedmé místo za dnešního soupeře, na nějž však ztrácejí propastných patnáct bodů.

Překvapivě neuspěl ani Arsenal, který doma podlehl Crystalu Palace 2:3. Český brankář Petr Čech opět kryl z lavičky záda týmové jedničce Berndu Lenovi.

Londýnské derby gólově odstartoval svou první ligovou brankou po téměř roce útočník Benteke. "Kanonýři" srovnali po Özilově přesné ráně z úhlu, hostující celek ale znovu získal vedení po trefách Zahy a McArthura. Devatenáctý Aubameyangův gól v sezoně už porážku Arsenalu pouze zmírnil.

Svěřenci trenéra Emeryho prohráli na stadionu Emirates podruhé v sezoně a zůstali na čtvrtém místě, mají ale stejně bodů jako městský rival Chelsea na páté příčce. Crystal Palace je dvanáctý a má definitivní jistotu záchrany.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Everton - Manchester United 4:0 (13. Richarlison, 28. Sigurdsson, 56. Digne, 64. Walcott), Arsenal - Crystal Palace 2:3 (47. Özil, 77. Aubameyang - 17. Benteke, 61. Zaha, 69. McArthur), Cardiff - Liverpool 0:2 (57. Wijnaldum, 81. Milner z pen.).