Souček se trápil s přihrávkami, Coufala zahanbili. Nebylo to dobré, uznal Moyes

av av
1. 12. 2020 11:46
Po závěrečném hvizdu David Moyes jen nespokojeně a úlevně zakroutil hlavou. Hammers měli tentokrát obrovské štěstí. Proti Aston Ville byli jasně horším týmem, ale tlak soupeře přežili a po výhře 2:1 vystoupali už na páté místo tabulky Premier League. Herní bída Kladivářů se týkala i dvou českých reprezentantů. Jak jejich výkony hodnotila ostrovní média?

Začátek vypadal slibně. Tomáš Souček se tlačil dopředu a hned ve druhé minutě měl obrovskou šanci. Jeho ránu hosté srazili na roh, z něhož ale po centru Jarroda Bowena gólově udeřil stoper Angelo Ogbonna.

I Vladimír Coufal byl v úvodu vidět v pozitivním světle.

Očekávaný duel proti superhvězdě Aston Villy Jacku Grealishovi vyzníval v jeho prospěch. Coufal anglickému reprezentantovi nenechával ani centimetr prostoru a tvrdou, atletickou hrou mu první desítky minut velmi znechutil.

Jenže Grealish našel způsob, jak se Coufalovi vyhnout. Začal si chodit pro míče více do hloubi pole, stěhoval se do středu. A právě tam ve 26. minutě unikl Součkovi a lehce tečovanou ranou vyrovnal.

Villans byli více na míči, nebezpeční, plní pohybu. Hammers nestíhali a zápas se jim vymykal z rukou. Po druhém gólovém úderu, kdy bezprostředně po zahájení druhé půle střídající Said Benrahma našel hlavu skórujícího Bowena, prakticky rezignovali na útočné snahy.

Z jejich hry se stal zběsilý boj o přežití.

Brankář Fabianski chytil spoustu šancí, Ollie Watkins poslal penaltu do břevna a jeho gól v nastavení odvolal videorozhodčí kvůli milimetrovému ofsajdu.

6:16 na střely, 2:6 střely na branku, 3:7 rohy.

"Nehráli jsme dnes vůbec dobře, ale nějak jsme získali tři body a já jsem za to víc než šťastný. Nelíbil se mi první poločas a po pravdě se mi nelíbil ani ten druhý," přiznal Moyes s tím, že ho uspokojilo jen prvních pět minut v každém z poločasů.

"Nakonec jsme ale udělali svou práci," dodal přece jen smířlivěji.

S čím mohl být spokojen, byla enormní bojovnost jeho svěřenců, v níž vynikali i Souček s Coufalem.

Stačí si pustit poslední čtvrthodinu utkání a sledovat Součka neustále napadajícího, sprintujícího, vrhajícího se do všech soubojů po hlavě. Fotbalově to nebylo ono, ale černá práce znovu na jedničku.

"Hodně se trápil s tím, aby se dostal do hry. Po přestávce byl působivý v defenzivě, odvedl spoustu dřiny, ale jeho přihrávky byly pod jeho obvyklou úroveň," napsal v hodnocení server Football.London.

"Jeden z horších zápasů českého záložníka, ale pokračuje v práci tvrdší než odvede většina ostatních. Pokryje strašnou spoustu prostoru," dodali novináři z listu Evening Standard. V obou médiích obdržel Souček známku 6.

U Coufala bylo hodnocení rozdílné. Football.London mu dal osmičku, což ho řadilo k nejlepším hráčům týmu společně se stoperem Fabianem Balbuenou, Bowenem a Benrahmou.

"Na Grealishovi udělal excelentní práci v prvních patnácti minutách, donutil oporu Villy chodit si do hloubky pro míče. Neměl moc šancí dostat se dopředu, ale bránil znovu velice pevně," zněl popis Coufalova výkonu.

V Evening Standardu to bylo za 6 z 10. "Těžká noc proti Grealishovi, který ho při několika příležitostech zahanbil. Ale celkově další slušný výkon."

V hlasování fanoušků o muže zápasu dal klub na Twitteru k dispozici čtyři kandidáty. V úterý dopoledne měl nejvíce hlasů Ogbonna před Fabianskim, Bowenem a Balbuenou.

Sám Moyes se o individuálních výkonech nechtěl bavit. Podle něj bylo jasné, že skvělé výkony z úvodu sezony nemohou trvat věčně.

"Chlapci v mnoha případech hráli nad svoje možnosti, což bylo skvělé. Na tom stavíme, naše sebevědomí tím roste. Dnes jsme vyhráli tak trochu hnusně, ale občas to beru," usmíval se skotský manažer.

Gratulovat si mohl k dalšímu úspěchu. Aston Villa dosud v letošním ročníku na hřištích soupeřů vyhráli všechny tři zápasy a dokonce v nich neinkasovala ani jediný gól.

Moyes si po těžké bitvě oddechl a už myslel dopředu. V sobotu ho čeká pikantní duel proti Manchesteru United, který neúspěšně trénoval od července 2013 do dubna 2014.

"Musíme hráče lépe připravit a já věřím, že se nám to povede. Musíme hrát o dost lépe, mým cílem je lepší týmový výkon. Ale samozřejmě, že bych bral stejný výkon jako proti Ville, kdyby to bylo za tři body, to se nemusíte bát," uzavřel Moyes s typickým úsměvem.