West Ham vyhrál v Leedsu a drží se v závěsu za nejlepšími. Souček se znovu trefil

11. 12. 2020 23:12
Tomáš Souček se po šesti dnech znovu gólově prosadil v Premier League a na rozdíl od předchozího duelu s Manchesterem United to tentokrát fotbalistům West Hamu pomohlo k výhře. V předehrávce 12. kola Londýňané zvítězili na hřišti Leedsu 2:1 a po čtvrtém vítězství z posledních pěti zápasů se před víkendovým programem posunuli na páté místo tabulky.
Tomáš Souček oslavuje svou branku v zápase West Hamu na hřišti Leedsu.
Tomáš Souček oslavuje svou branku v zápase West Hamu na hřišti Leedsu. | Foto: Reuters

Utkání jsme sledovali v online přenosu.

Souček se opět prosadil po rohu. Tentokrát ale skóroval hlavou a vstřelil třetí gól v ligové sezoně, kterým se dotáhl v klubové statistice na Michaila Antonia. Týmovou tabulku střelců vede se čtyřmi brankami Jarrod Bowen.

Součkova trefa znamenala ve 25. minutě vyrovnání, hosté už od 5. minuty prohrávali po penaltě, kterou při opakovaném pokusu proměnil polský záložník Mateusz Klich. Obrat dokonal deset minut před koncem po další hlavičce ze standardní situace italský obránce Angelo Ogbonna.