Barcelona zvládla městské derby, Espaňol je prvním sestupujícím

9. 7. 2020 0:12
Fotbalisté Barcelony vyhráli v 35. kole španělské ligy derby proti Espaňolu 1:0. Jediný gól utkání dal Luis Suárez a katalánský velkoklub ztrácí jeden bod na vedoucí Real Madrid, který má zápas k dobru. Espaňol se stal prvním jistým sestupujícím.
Luis Suárez v barcelonském derby
Luis Suárez v barcelonském derby | Foto: Reuters

Po bezbrankovém prvním poločase zkomplikoval favoritovi situaci střídající Ansu Fati, který po třech minutách na trávníku viděl po ostrém šlapáku červenou kartu. O chvíli později ale předvedl takřka totožný zákrok na holeň Gérarda Piquého i hostující Pol Lozano a na stadionu Camp Nou dohrávaly oba týmy v deseti.

V 56. minutě přišel jediný gólový moment. Pokus Lionela Messiho ještě Diego López zneškodnil, na následnou Suárezovu dorážku už ale nestačil. Espaňol ztrácí po páté porážce v řadě jedenáct bodů na záchranu. Do konce soutěže zbývají tři kola.

Pátý Villarreal zvítězil na půdě Getafe 3:1 a svému sousedovi v tabulce odskočil na rozdíl čtyř bodů. Dvěma góly z pokutových kopů k tomu pomohl záložník Santi Cazorla, který zatím proměnil všech osm penaltových pokusů v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

Betis Sevilla - Pamplona 3:0 (4. Rodríguez, 25. Pedraza, 90.+8 Aleňá), Getafe - Villarreal 1:3 (80. Duro - 63. z pen. a 85. z pen. Cazorla, 90.+3 Peňa), FC Barcelona - Espaňol Barcelona 1:0 (56. Suárez).