Stačilo 11 minut a Chelsea vyhrála 2:1 ve Fulhamu, Gray zařídil vítězství Watfordu

3. 3. 2019 17:24
Fotbalisté Chelsea v anglické lize zvítězili 2:1 na hřišti předposledního Fulhamu, který prohrál popáté v řadě. Vítězný gól dal v 31. minutě Jorginho, jenž se trefil v lize poprvé. Diváci na stadionu Craven Cottage viděli všechny tři góly v prvním poločase v rozmezí jedenácti minut.
Pedro a Eden Hazard
Pedro a Eden Hazard | Foto: Reuters

Nejprve se trefil za hosty ve 20. minutě argentinský útočník Higuaín, který usměrnil za záda brankáře Rica Azpilicuetův centr. O sedm minut později srovnal po rohu obránce Chambers, ale nerozhodný stav netrval dlouho. V 31. minutě rozhodl z hranice vápna po Hazardově přihrávce technickou střelou Jorginho.

Hazard se stal třetím hráčem v klubové historii po Lampardovi a Drogbovi, který překonal v Premier League metu 50 gólů i přihrávek. Momentálně má na kontě 81 branek a 50 asistencí. Fulham je prvním týmem, který prohrál deset londýnských derby v jedné sezoně.

Fotbalisté Watfordu zvítězili nad Leicesterem 2:1 díky gólu střídajícího útočníka Andreho Graye z 92. minuty. Premiérový zápas na lavičce hostů tak nevyšel Brendanu Rogersovi, který vystřídal na postu hlavního trenéra Clauda Puela.

Rogers se objevil v Premier League poprvé od října 2015, kdy skončil na trenérské židli u fotbalistů Liverpoolu. Do Leicesteru přišel tento týden ze Celticu, s nímž vedl skotskou ligu.

Skóre utkání otevřel v 5. minutě Deeney, který se prosadil hlavou po standardní situaci. Ve druhém poločase vyrovnal desátým ligovým gólem v sezoně nejlepší střelec "Lišek" Vardy, kterého našel mezi obránci Tielemans, jenž přišel v lednu z Monaka.

Výhru domácím zařídil v nastaveném čase Gray. Na hranici vápna si zpracoval přihrávku Deeneyho a pohotově zakončil. Leicester ztratil už třetí zápas v Premier League v nastavení a z posledních pěti duelů získal pouze tři body za vítězství nad Brightonem.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Watford - Leicester 2:1 (5. Deeney, 90.+2 Gray - 75. Vardy), Fulham - Chelsea 1:2 (27. Chambers - 20. Higuaín, 31. Jorginho), Everton - Liverpool 0:0.