4. 1. 2018 20:56
Dvacetiletý Ousmane Dembélé, jehož Barcelona v srpnu koupila z Borussie Dortmund za 105 milionů eur, se zranil 16. září po půlhodině hry na hřišti Getafe.
Ousmane Dembélé.
Ousmane Dembélé. | Foto: Reuters

Barcelona - Letní stomilionová posila fotbalistů Barcelony Ousmane Dembélé se po dlouhé zdravotní pauze vrátil na trávník. Francouzský útočník, jenž se od září zotavoval z operace úponu stehenního svalu, odehrál v dnešním osmifinále Španělského poháru proti Celtě Vigo závěrečných 20 minut.

Zápas skončil nerozhodně 1:1, odvetu bude Barcelona hrát za týden doma. K prvnímu osmifinálovému utkání nastoupila bez největší hvězdy Lionela Messiho. Dembélé v 72. minutě vystřídal autora vedoucí branky hostů Josého Arnáize.

Dvacetiletý Dembélé, jehož Barcelona v srpnu koupila z Borussie Dortmund za 105 milionů eur a udělala z něj druhého nejdražšího hráče historie, se zranil 16. září po půlhodině hry na hřišti Getafe. Byl to jeho první ligový start v základní sestavě.

Operaci se mladý reprezentant podrobil ve Finsku a v úterý dostal od klubových lékařů svolení hrát. Kouč Ernesto Valverde nicméně upozornil, že návrat nesmí uspěchat. "Je pro nás skvělou zprávou, že se dal dohromady, ale minuty na hřišti bude sbírat pomalu," řekl.