reklama

Stramaccioniho návrat? Ital je žhavým kandidátem na pozici trenéra Aston Villy

Andrea Stramaccioni při utkání Sparta - Mladá Boleslav Andrea Stramaccioni při utkání Sparta - Mladá Boleslav autor: Milan Kammermayer
Bývalý trenér Sparty Andrea Stramaccioni bude mít možná brzy nového zaměstnavatele. O jeho služby se uchází klub druhé anglické ligy Aston Villa.

Birmingham - Ze Sparty neodcházel Andrea Stramaccioni s nejlepší vizitkou, přesto se teď může stát trenérem Aston Villy. Podle anglických a italských médií je kandidátem číslo jedna.

Současný hlavní trenér druholigového klubu Steve Bruce je pod silným tlakem. O víkendu se proti němu postavili i fanoušci Villans po porážce 1:2 se Sheffieldem Wednesday.

Aston Villa je klub zvyklý hrávat spíše Premier League než druhou nejvyšší anglickou ligu. O návrat do nejlepší soutěže světa usiluje od sestupu v roce 2016, ale úvod sezony mu moc nevyšel. K tomu navíc pod Brucem nakumuloval ztráty téměř 40 milionů liber a hrozí mu pro příští sezonu suspendace odečtením až 12 bodů v tabulce.

Čím dál častěji se hovoří o Bruceově konci, v souvislosti s jeho nástupcem se v Anglii nejčastěji skloňuje jméno bývalého trenéra Sparty Andrey Stramaccioniho.

Podle anglických médií by mohl být Stramaccioni pro Aston Villu ideálním nástupcem. "Patří mezi nadějné trenéry mladší generace, přestože v posledních letech jeho kariéra stagnuje," napsal například Plymouth Herald.

Aston Villa zvítězila pouze ve třech z devíti úvodních kol EFL Championship. Na kontě má 13 bodů, v našlapané tabulce ztrácí tři body na poslední pozici zajišťující play off a pět bodů na přímý postup.

Stramaccioni je od svého konce ve Spartě v březnu letošního roku bez angažmá. Předtím neúspěšně vedl Panathinaikos a Udine.

reklama