reklama

Rozzuřená hvězda PSG. Střídání vytočilo Messiho, trenérovi nepodal ruku

Lionel Messi, Mauricio Pochettino, Paris SG - Lyon Lionel Messi, Mauricio Pochettino, Paris SG - Lyon autor: Reuters
Lionel Messi odešel ve víkendovém zápase s Lyonem předčasně ze hřiště. Po třech zápasech za PSG je stále bez gólu a rozhodnutí trenéra Mauricia Pochettina vystřídat jej nesl velmi nelibě.

Paříž nakonec utkání s Lyonem zvládla a zvítězila 2:1. Rozhodující finální pasáž zápasu už ovšem byla bez Messiho. Pro argentinskou hvězdu zápas trval pouze 75 minut.

Ten při cestě ze hřiště reagoval velmi podrážděně a odmítl i podanou ruku od trenéra Pochettina.

Lionel Messi, Mauricio Pochettino, Paris SG - Lyon Lionel Messi, Mauricio Pochettino, Paris SG - Lyon Foto: Reuters

Tomu ovšem střídání vyšla. Za Messiho šel do hry Ašraf Hakimi, který v poslední čtvrthodince rozhýbal hru, rozhodnutí pak přinesl v nastaveném čase gólem na 2:1 další střídající hráč Mauro Icardi.

"Rozhodli jsme se Messiho stáhnout, abychom snížili riziko možného budoucího zranění," snažil se vysvětlit Pochettino. "Čekají nás těžké zápasy a musíme ho chránit," dodal.

Pro reakci letní posily PSG se zároveň snažil mít pochopení. "Někdy hráči střídání berou v pohodě, někdy méně," komentoval diplomaticky. "Ptal jsem se ho pak, jak na tom je a řekl mi, že je v pohodě," popsal poklidnou dohru incidentu.

Za rozhodnutím si nicméně zkušený trenér stojí. "Děláme tato rozhodnutí v zájmu týmu. Všichni ví, že máme spoustu skvělých hráčů, takže tato rozhodnutí budeme muset dělat," uzavřel téma na tiskové konferenci.

Už ve středu čeká PSG zápas proti Métám, v sobotu pak bude hostit Montpellier. Pařížané zatím mají v lize stoprocentní bilanci, v šesti zápasech neztratili ani bod a vstřelili 18 gólů.

reklama