Suárez gólem a asistencí sestřelil Barcu. A připomněl Koemanovi telefonický vyhazov

2. 10. 2021 22:52
Luís Suárez byl společně s Thomasem Lemarem hlavním strůjcem sobotního vítězství Atlética Madrid nad Barcelonou 2:0. V prvním poločase se postaral o obě trefy domácích, když na Lemarův gól přihrál a druhou branku právě po přihrávce prvního jmenovaného sám vstřelil.
Luís Suárez gestem připomněl Ronaldu Koemanovi svůj vyhazov z Barcelony
Luís Suárez gestem připomněl Ronaldu Koemanovi svůj vyhazov z Barcelony | Foto: Reuters

Někdejší kanonýr Barcelony Suárez se do sítě svého bývalého klubu trefil vůbec poprvé.

A jak bezprostředně po své brance ukázal, stále se se svým odchodem z katalánského velkolubu úplně nesmířil. Ihned poté, co rozvlnil síť, totiž gestem naznačil telefonování, čímž připomněl hovor, kterým mu loni v létě současný trenér Barcy Ronald Koeman oznámil jeho konec v klubu.

Ve šlágru 8. kola španělské ligy se na fotbalové akce čekalo dvacet minut. Soubojovou fázi zápasu protrhl povedenou otočkou a střelou z velkého vápna Joao Felix, který jen těsně minul pravou tyč. Ve 23. minutě otevřel skóre Lemar po rychlé kombinaci Felixe a Suáreze.

Katalánci mohli odpovědět v podstatě vzápětí. K odraženému míči se dostal Philippe Coutinho, ale jeho prudká rána z nadějné pozice branku minula. Před poločasovou pauzou udeřilo Atlético zásluhou Suáreze podruhé. Uruguayský útočník výborně převzal Lemarovu nahrávku a sám před Marcem-Andrém ter Stegenem nezaváhal.

Ve druhém poločase velké šance nepřišly a Atlético si došlo pro pohodlné vítězství. Madridský celek potvrdil, že v posledních sezonách na Barcelonu umí, s Katalánci neprohrál popáté v řadě. Barcelona nezvládla první ligový zápas v ročníku, ale kvůli třem remízám a jednomu odloženému duelu je v neúplné tabulce až devátá.

Pamplona zdolala Vallecano 1:0 a posunula se na páté místo. První domácí vítězství Osasuny v ročníku vystřelil v úvodní minutě nastaveného času premiérovou brankou v sezoně hlavičkující Manu Sánchez.

Vallecano, které má s 13 góly druhý nejlepší útok v lize, vyšlo tentokrát střelecky naprázdno a prohrálo po pěti zápasech. V tabulce je šesté o bod za dnešním soupeřem.

Souboj Mallorcy s Levante rozhodl v 75. minutě Iddrisu Baba. Levante se po třetí prohře v řadě drží těsně nad pásmem sestupu, Mallorca je jedenáctá.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Pamplona - Vallecano 1:0 (90.+1 Sánchez), Mallorca - Levante 1:0 (75. Baba), Cádiz - Valencie 0:0, Atlético Madrid - FC Barcelona 2:0 (23. Lemar, 44. L. Suárez).

1. Real Madrid 7 5 2 0 21:8 17
2. Atlético Madrid 8 5 2 1 11:6 17
3. San Sebastian 7 5 1 1 10:6 16
4. FC Sevilla 6 4 2 0 10:2 14
5. Pamplona 8 4 2 2 11:11 14
6. Vallecano 8 4 1 3 13:8 13
7. Bilbao 8 3 4 1 7:4 13
8. Valencie 8 3 3 2 12:8 12