Svéráz Mourinho má novou práci, bude trénovat anglický Tottenham

20. 11. 2019 8:04
Tottenham den po vyhazovu Mauricia Pochettina oznámil jméno nového trenéra. Trápící se Spurs převezme José Mourinho. Portugalský kouč v minulosti vedl Porto, Inter Milán, Chelsea, Real Madrid a Manchester United. Hned se dvěma kluby dokázal vyhrát Ligu mistrů a ve čtyřech různých ligách vybojoval titul. V Premier League s Chelsea slavil dokonce třikrát.
7. kolo anglické Premier League 2018/19, West Ham - Manchester United: José Mourinho | Foto: Reuters

Šestapadesátiletý Mourinho se vrací do Premier League po necelém roce, loni v prosinci skončil v Manchesteru United. S tím vyhrál Evropskou ligu, Ligový pohár a anglický Superpohár, loni ale United prožili nejhorší začátek sezony za posledních 28 let.

"José je jeden z nejúspěšnějších trenérů fotbalové historie. Má spoustu zkušeností, je to skvělý taktik, své týmy vždy dokázal inspirovat. V každém z nich navíc sbíral trofeje. Věříme, že našemu týmu přinese sílu a sebevědomí," uvedl v tiskové zprávě šéf Tottenhamu Daniel Levy.

"Jsem moc rád, že se stanu součástí klubu s tak bohatou sportovní historií a skvělými fanoušky. Kvalita mužstva i akademie je obrovská a to mě sem přitáhlo," prohlásil Mourinho, který se Spurs podepsal smlouvu až do konce sezony 2022-23.

Argentinec Pochettino byl odvolán půl roku po postupu do finále Ligy mistrů, v němž Tottenham prohrál s Liverpoolem. V anglické lize je mužstvo po 12 kolech až na čtrnáctém místě s pouhými třemi výhrami, v Lize mistrů fanoušky zklamal domácí debakl 2:7 s mnichovským Bayernem.