Svérázná pomsta. Rozzuření fanoušci vtrhli na hřiště a rozmlátili VAR

2. 11. 2021 7:51
Pořádně zostra dali fanoušci Grémia najevo nespokojenost s rozhodnutím VAR v zápase brazilské fotbalové ligy proti Palmeiras. Po závěrečném hvizdu vtrhli na trávník a budku s monitorem, kam se arbitři chodí dívat na sporné situace, zdemolovali.
Fanoušci Grémia ničí systém VAR | Video: Youtube.com

Klub z Porto Alegre doma podlehl soupeři 1:3 a rozlíceným příznivcům vadila především situace z 86. minuty. V ní Elias Alves vyrovnal na 2:2, jenže sudí po konzultaci se systémem VAR gól neuznal kvůli spornému ofsajdu.

Ve třetí minutě nastavení pak Breno pojistil hostům vítězství, krátce na to rozhodčí duel ukončil a vzápětí vtrhli rozvášnění fanoušci Grémia na plochu.

Terčem jejich zloby se stal právě VAR. Zařízení zcela zničili, zatímco hráči se rychle schovali v tunelu k šatnám. Od nedokončeného rozhovoru pro televizi tam utekl i záložník Palmeiras Raphael Veiga.

Do ochozů se výtržníci vrátili až po příchodu policejních těžkooděnců. Grémiu nyní hrozí výrazný disciplinární postih.

Podle Ronalda Botelhy Piacenteho z brazilského sportovního tribunálu může dostat klub pokutu v přepočtu až 390 milionů korun a mít zavřený stadion na deset zápasů.

"Stadiony zavíráme pouze ve vážných případech a tohle zjevně vážný případ je," prohlásil Piacente.

Grémio zůstalo po prohře na předposledním místě tabulky brazilské nejvyšší soutěže, Palmeiras jsou druzí.