reklama

Svérázný návrh. Na ligový fotbal v Norsku by mohlo přijít deset diváků

Počínání fotbalistů Rosenborgu Trondheim v norské lize by mohlo sledovat až deset diváků na stadionu Počínání fotbalistů Rosenborgu Trondheim v norské lize by mohlo sledovat až deset diváků na stadionu autor: Reuters
Norská fotbalová liga by se mohla rozběhnout 16. června s diváky na tribunách. Těch však nebude smět být kvůli restrikcím v souvislosti s koronavirovou pandemií více než deset. S návrhem přišel šéf svazu Nils Fisketjönn.

"Chceme vyzvat kluby, aby rozpracovaly různé koncepty. Mohly by například pozvat na stadion skupinu lidí - třeba až deseti," řekl Fisketjönn v rozhovoru pro veřejnoprávní televizi NRK.

Od 15. června se budou moci v Norsku konat veřejné akce s maximálně 200 osobami. V případě fotbalových zápasů bude toto číslo zahrnovat i hráče, členy realizačních týmů a novináře, podle návrhu svazu by se mohlo vejít i několik fanoušků.

Fotbalová sezona hraná tradičně systémem jaro-podzim měla původně začít 4. dubna. Pětimilionové Norsko dosud zaznamenalo přes 8200 případů nákazy koronavirem a 234 úmrtí s nemocí covid-19.

Kolaps, úmrtí bratra i otce. Hvězda Chelsea odmítá trénovat, bojí se o zdraví Kolaps, úmrtí bratra i otce. Hvězda Chelsea odmítá trénovat, bojí se o zdraví Čtěte zde
reklama