Češi zase okouzlili fanoušky. "Lajdácký výkon," schytal přitom Souček kritiku

mar mar
27. 9. 2021 10:06
West Ham ve fotbalové Premier League navázal na středeční výhru z Carabao Cupu a zvítězil v utkání v Leedsu 2:1. Po chybě Tomáše Součka museli hosté dotahovat, nakonec se dokonce radovali z plného bodového zisku.
Radost fotbalistů West Hamu.
Radost fotbalistů West Hamu. | Foto: Reuters

Hammers si proti Leedsu připsali letošní třetí vítězství díky obratu ve druhém poločase, kdy se po odrazu od Júniora Firpa podařilo hostům srovnat a v 90. minutě se prosadil uzdravený Michail Antonio.

Londýnský celek přitom nezačal příliš dobře, když brzo prohrával. Tomáš Souček přišel na polovině hřiště o míč a od unikajícího Rodriga Morena se balon dostal až na Raphinhu, který otevřel skóre utkání.

Český záložník skončil po gólové akci soupeře s hlavou v dlaních.

"Opravdu lajdácký zápas od Součka. Netypické vystoupení od jinak spolehlivého záložníka," hodnotil server Football.London Součkovo vystoupení.

Bývalý plejer Slavie dokonce dostal v utkání nejhorší hodnocení ze všech hráčů West Hamu na hřišti. Na škále od jedné do desíti dostal od redaktorů serveru pouze čtyřku.

Fanoušky si ovšem získal ihned po zápase zpět. Společně s Declanem Ricem, Vladimírem Coufalem a Aaronem Cresswellem zamířili k fanouškům Hammers a hodili jim své dresy.

"Mezi hráči a fanoušky je silné pouto. Naši fanoušci byli neuvěřitelní. Pokud chcete příklad dobrého týmu, podívejte se i na dnešní Leeds, dnes vytvořili naprosto bouřlivou kulisu," vracel se k atmosféře zápasu trenér David Moyes.

Celek z východního Londýna spadl v utkání brzy do taktických osidel argentinského stratéga Marcela Bielsy. Charakteristicky plastická hra domácích zafungovala i na West Ham. Hra se přelévala od brány k bráně.

"Svým přístupem nás zatáhli do svého stylu hry," přiznal po zápase westhamský Moyes. "Pro neutrálního fanouška to musel být zajímavý zápas, ale pro nás trenéry tolik ne. Šancí z protiútoků bylo příliš," dodal.

České duo Souček-Coufal platilo v uplynulé sezoně za nejlépe fyzicky připravené v týmu skotského trenéra. Letos ovšem vyniká ještě další hráč - Jarod Bowen. Anglický útočník nastoupil ve všech posledních třech utkáních West Hamu jako jediný v základní sestavě.

"Před sezonou na tom byl nejlíp z týmu, měl nejlepší kondičku. Má energie na rozdávání, i když měl dnes trochu smůlu v zakončení, čekáme od něj letos hodně," hodnotil Moyes. O čtyřiadvacetiletého útočníka se měl dle The Sun zajímat i Liverpool.

West Ham nyní čekají dva domácí zápasy v řadě. Nejdřív uvítá doma v Evropské lize Rapid Vídeň, o víkendu pak na London Stadium přicestuje Brentford. Lze očekávat, že v blížících se zápasech po chvále ze všech stran dostane další minuty na hřišti i Alex Král, který proti Leedsu zůstal jen na lavičce.